Jubileusz 50-lecia PDF Drukuj

Dzień 16 czerwca 2014 roku na trwale zapisze się w historii Zespołu Szkól Nr 1 w Sokołowie Podlaskim jako wielkie święto całej społeczności szkolnej. W tym dniu obchodzony był Jubileusz 50-lecia Szkoły połączony ze zjazdem jej absolwentów. Obchody rozpoczęła odprawiona w szkole msza święta, której przewodniczył kanclerz Kurii Drohiczyńskiej. Wzruszająca homilia, piękna oprawa muzyczna i dekoracja sali gimnastycznej sprawiły, że uczestnictwo w tak sprawowanej mszy było wielkim przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych.

Część oficjalną obchodów Jubileuszu otworzyła powitaniem gości Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska.

Uroczystość jubileuszu zaszczycili: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Waldemar Kraska, Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury i członek Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Maria Koc, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Pani Joanna Kaniuk, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Minarczuk z przedstawicielami Rady Powiatu, Wicestarosta Sokołowski Pani Marta Sosnowska oraz Członkowie Zarządu Powiatu, Kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Pani Joanna Urbankowska, Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Pan Bogusław Karakula, Przewodnicząca ZNP Pani Danuta Zadrożna, Wójtowie gmin powiatu sokołowskiego - absolwenci naszej szkoły - Pan Marcin Pasik, Pan Wiesław Michalczuk i Pan Krzysztof Młynik, byli Dyrektorzy i Wicedyrektorzy szkoły - Pan Stanisław Kowalczyk, Pan Jan Rosochacki, Pan Mieczysław Janusiewicz, Pan Waldemar Wrzosek, obecni Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu naszego miasta.

Do grona obecnych na uroczystości, którzy w wielkim stopniu przyczynili się do jej zorganizowania, należeli sponsorzy: Prezes Zarządu „Sokołow” S.A. - Pan Bogusław Miszczuk, właściciel PHU "Topaz” - Pan Zbigniew Paczóski, właściciel „Polsero” - Pan Zbigniew Seroczyński.

Gościem wyjątkowym, któremu zgotowano bardzo serdeczne powitanie, była Pani Cecylia Krupa, małżonka pierwszego dyrektora, nauczycielka matematyki, wychowawczyni wielu obecnych na uroczystości absolwentów.

Na sali szczególne miejsce zajmowali absolwenci, oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Powitania po latach, którym często towarzyszyły okrzyki radości i niedowierzania, czasami na chwilę zakłócały oficjalną cześć spotkania.

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście i absolwenci z dumą wspominali historię szkoły, jej dorobek i osiągnięcia. Podkreślali jak cieszą ich dzisiejsze sukcesy i obecny wizerunek szkoły. Zebrana na uroczystości młodzież – przedstawiciele wszystkich klas aktualnie uczących się w szkole - słysząc te wypowiedzi przeżyła wyjątkową lekcje wychowawczą.

W trakcie uroczystości dokonano poświęcenia tablicy pamiątkowej poświeconej patronowi szkoły.

Wszyscy goście mieli okazję przyjrzeć się dorobkowi placówki i zmianom zachodzącym w jej funkcjonowaniu oglądając okolicznościowe wystawy, kroniki wyłożone w świetlicy szkolnej a także zwiedzając udostępnione pracownie i sale wykładowe. Młodzież chętnie oprowadzała gości prezentując dzień dzisiejszy szkoły.

Z okazji Jubileuszu wszyscy goście i absolwenci otrzymali okolicznościową monografię szkoły.

W godzinach popołudniowych rozpoczęły się spotkania klasowe, wspomnienia, biesiady. Absolwenci i nauczyciele dzielili się opowieściami z minionych lat i o tym co dzieje się u nich teraz. Wyjątkowa atmosfera, mimo niesprzyjającej pogody, udzielała się wszystkim. Zaplanowana impreza plenerowa, ze względu na padający deszcz została przeniesiona do sali gimnastycznej i świetlicy. Jednak w żadnym stopniu nie spowodowało to osłabienia entuzjazmu uczestników. Najwytrwalsi bawili się do białego rana, a gościnny internat opuszczali następnego dnia po południu życząc sobie kolejnego takiego spotkania z okazji następnego jubileuszu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jubileuszu 50-lecia szkoły.