Inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj

"Wymagajcie od siebie, nawet jeśli inni od was nie wymagają" - ta piękna i mądra myśl Jana Pawła II przyświecała uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego 2014/2015.

Początek uroczystości to Msza Św. w kościele konatedralnym. Eucharystię celebrował Biskup Diecezji w Drohiczynie Tadeusz Pikus, który obchodził w tym dniu 65-tą rocznicę urodzin. Życzenia urodzinowe składali uczniowie, a w imieniu nauczycieli dyr. Zespołu Szkół Nr 1 Pani Małgorzata Baranowska i dyr. I Liceum Ogólnokształcącego Pan Marcin Celiński.

W homilii wygłoszonej podczas uroczystej mszy Ks. Biskup przypomniał o tragicznych wydarzeniach związanych z dniem 1. września: 75-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wydarzeniach w Biesłanie, a także mówił o aktualnych konfliktach wojennych na świecie. Powitanie nowego roku szkolnego - mówił Biskup - ma budzić radość, pragnienie poznania mądrości, która ma moc i ducha.

Jego Ekscelencja Ks. Biskup Tadeusz Pikus, proboszcz parafii konkatedralnej, ks. Andrzej Krupa, wicestarosta Powiatu Sokołowskiego Pani Marta Sosnowska, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Pan Jan Godlewski zaszczycili swoją obecnością drugą część uroczystej inauguracji roku szkolnego w naszej szkole.

Ks. Biskup Tadeusz Pikus, przemawiając do młodzieży, zwrócił uwagę na to, co zawarte jest w słowach Papieża św. Jana Pawła II. Ważna jest praca nad sobą, dla siebie i dla innych, mówił Ks. Biskup, dodając, że pracy tej powinna towarzyszyć wiara i nadzieja, a owoce wtedy są większe.

Wicestarosta Pani Marta Sosnowska przeczytała list od Starosty Powiatu Sokołowskiego Pana Leszka Iwaniuka, w którym zawarte są życzenia pomyślnego nowego roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli. Pani Marta Sosnowska zapewniła dyrekcję, nauczycieli i młodzież, że jeszcze w tym roku kalendarzowym rozpocznie się budowa nowej hali sportowej przy naszej szkole.

Minutą ciszy i złożeniem wiązanek w miejscu Pamięci przy Syndykacie uczniowie uczcili 75-tą rocznicę wybuchu II wojny Światowej.

W czasie uroczystości odbyło się, zgodnie z tradycją naszej szkoły, ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Baranowska wręczyła legitymacje szkolne uczniom, którzy w wyniku rekrutacji uzyskali najwięcej punktów.

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2014/2015 przygotowali uczniowie klas: III B i III F, zespół muzyczny Szaraband pod kierunkiem p. Rusłana Mielniczuka, p. Bogusława Kwiatkowskiego i p. Krystyny Kurdzińskiej.

Przygotowali: K. Kurdzińska, R. Mielniczuk