75 rocznica agresji sowieckiej na Polskę PDF Drukuj

17 września 2014 roku przypadała 75 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. To tragiczne wydarzenie w historii Polski zostało przypomniane w postaci wystawy i wykładu połączonego z pokazem multimedialnym, którego pomysłodawcą był nauczyciel historii z naszej szkoły pan Andrzej Brzezik. W nietypowej lekcji historii wzięły udział uczniowie z klas: 2b, 3b, 3 i oraz 2a. Prelegent przybliżył kulisy agresji sowieckiej na Polskę w roku 1939, akcentując w sposób szczególny bolszewicką interpretację tego wydarzenia, która oparta na kłamstwie w dalszym ciągu obowiązuje w szkolnictwie współczesnej Rosji.

Przygotował: A. Brzezik