RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Białowieżo, dziękujemy! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W poniedziałek 22.09.2014 r. ZS Nr 1 odwiedził po raz kolejny Dom Dziecka w Białowieży. Tym razem do zaprzyjaźnionej placówki wybrali się również uczniowie naszej szkoły-uczennice klasy 2B, 3A i uczniowie 3J- członkowie szkolnej grupy teatralnej „Sposób na Teatr”. Grupie teatralnej towarzyszyła opiekunka koła teatralnego- Agnieszka Pachołowska oraz Mariusz Kurowski, Monika Filip i Aneta Czerkas.

Galeria

Przygotowała: A. Czerkas

W wyprawie na wschód uczestniczyło w sumie 14 osób (10 uczniów, 4 nauczycieli). Organizacja wyjazdu nie należała do najprostszych. Dużym utrudnieniem był transport sceny i rekwizytów teatralnych. Pomoc szkole okazało Starostwo Powiatowe wypożyczając busa. Pokonawszy przeszkody techniczne, opiekunka koła teatralnego, p. Agnieszka Pachołowska mogła skupić całą swoją uwagę na szlifowanie ról swoich podopiecznych. W dniu samego wyjazdu szkolna grupa teatralna odbyła próbę generalną. Wypadła ona pomyślnie. „Zapięci na ostatni guzik” wyruszyliśmy na spotkanie z dziećmi i młodzieżą Domu Dziecka w Białowieży. Jak się okazało na miejscu, byliśmy oczekiwanymi gośćmi. W świetlicy Domu Dziecka stał przygotowany dla nas sprzęt (niezbędne rekwizyty teatralne, których nie byliśmy w stanie zabrać z Sokołowa). Dzieci w podziękowaniu za przyjazd i spotkanie przygotowały dla każdego ucznia i nauczyciela prezent w postaci dekoracyjnego serduszka. Jednak największą chyba niespodzianką była gościna przed i po spektaklu. Pracownicy Domu Dziecka przygotowali dla nas regionalne dania, a dzieci samodzielnie upiekły dla naszych aktorów przepyszną szarlotkę. Obie strony włożyły dużo sił, aby spotkanie odbyło się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Po przyjeździe do Domu Dziecka, przywitaniu się z najmłodszymi wychowankami i Dyrektor Domu Dziecka- p. Krystyną Dackiewicz młodzież z ZS Nr 1 rozpoczęła przygotowanie do spektaklu. W trakcie przygotowań, wychowankowie z Domu Dziecka podpatrywali naszych aktorów, a ci bardziej śmiali pomagali w przygotowaniach dekoracji i sceny. Spektakl rozpoczął się o godz. 16-ej. Dość późna godzina była z góry zaplanowana. Chcieliśmy, aby wszyscy wychowankowie DD wrócili ze szkoły i mogli w komplecie uczestniczyć w przedstawieniu. Pani Agnieszka Pachołowska przygotowała spektakl „Kopciuszek- miłość na tysiąc lat”. W spektaklu słowno-muzyczno-tanecznym miały możliwość „zagrania” również dzieci z DD w scenie przedfinałowej. Wcieliły się w role gości tańczących na balu u księcia. Spektakl zakończył się brawami, wręczeniem prezentów-serduszek, pamiątkowym wpisem do księgi gości i wspólnymi zdjęciami.

Dla młodzieży nie był to tylko i wyłącznie dzień występów. W drodze do Białowieży zwiedziliśmy w Drohiczynie Nadbużański Park Historyczno-Kulturowy: „Bóg pogranicze kultur i religii”. W budynku, na parterze znajduje się wystawa starych motocykli i tablic rejestracyjnych z całego świata. Kolekcja liczy 26 starych modelów motocykli i jest własnością 1 człowieka z okolic Drohiczyna. Z kolei na 1 piętrze uczniowie mogli obejrzeć zbiory archeologiczne: szklane paciorki sprowadzane z Rusi Kijowskiej, grzebienie wykonane z poroży jeleni, bransolety z brązu, gliniane dzbanki, moździerze, srebrne kielichy.

Poniedziałkowy wyjazd miał charakter edukacyjny, ale także wychowawczy i rozwojowy. Udało nam się połączyć i naukę i kulturę i dobrą zabawę. Oby takich spotkań było więcej! Być może tak się stanie, gdyż Białowieża przyjęła zaproszenie ZS Nr 1 i chce odwiedzić nasze strony.

Szczególne podziękowania za chęci i zaangażowanie w projekt należą się:

  • Dyrektor ZS Nr 1- Pani Małgorzacie Baranowskiej
  • Starostwu Powiatowemu w Sokołowie Podlaskim
  • Dyrektor Domu Dziecka w Białowieży- Pani Krystynie Dackiewicz
  • Opiekunce szkolnego koła teatralnego- Pani Agnieszce Pachołowskiej
  • Aktorom spektaklu „Kopciuszek-miłość na tysiąc lat” Sylwii Baran, Weronice Deoniziak, Klaudii Łach, Monice Rytel- Andrianik, Magdalenie Rytel Andrianik, Dominice Sulej, Katarzynie Bolewskiej, Maciejowi Ankiewiczowi, Konradowi Kamińskiemu i Mateuszowi Kopówce
  • Nauczycielowi- Panu Mariuszowi Kurowskiemu
  • Nauczycielowi- Monice Filip
 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.