„Cztery pory roku – lato”. Dwa pierwsze miejsca dla naszych uczennic!!! PDF Drukuj

30 września uczennice naszej szkoły Klaudia Hardej i Klaudia Łach z klasy II b wzięły udział w konkursie „CZTERY PORY ROKU – LATO”. Powiatowe Spotkania z Poezją i Prozą Podlasia, które były okazją do atrakcyjnego realizowania treści ze ścieżki regionalnej, kontaktu z twórcami ludowymi, poetami regionalnymi i ich dorobkiem poetyckim. Przedsięwzięcie w dużej mierze mogło odbyć się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, Wójta Gminy Sterdyń pana Czesława Mariana Zalewskiego, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim oraz pani dyrektor GOKiS  Marianny Kobylińskiej.
W pierwszej części „Spotkań“ - konkursie recytatorskim, wystąpiło ponad trzydziestu recytatorów ze szkół wszystkich typów z terenu naszego powiatu. Młodzi wykonawcy dostarczyli słuchaczom, w tym autorom wierszy, wiele pozytywnych emocji. Bezkonkurencyjna była tutaj twórczość profesora doktora habilitowanego Franciszka Kobryńczuka. Poza tym można było usłyszeć wiersze Ireny Filipczuk czy Zygmunta Kuziaka. W konkursie recytatorskim nasza uczennica Klaudia Łach zajęła I miejsce, przepięknie recytując wiersz Mieczysława Borysa „Na tę chwilę – porę“.
Ogłoszono też wyniki konkursu poetyckiego „Dziewięciozgłoskowiec o lecie”, w którym z 12 zakwalifikowanych prac, nasza uczennica Klaudia Hardej zajęła I miejsce (wiersz „Moje Podlasie pachnące latem”). Dyrektor GOKiS pani Marianna Kobylińska doceniła trud przyszłych poetów, podkreslając, iż napisanie tekstu zawierającego dziewięc sylab  w wersie, ze średniówką po piątej – było bardzo absorbujące, dlatego najlepsze prace zostały odczytane na scenie.
W trakcie obrad jury wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali poczęstowani przepysznym obiadem.  Laureaci zaś otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Przygotowała: A. Pachołowska