Próbna Nowa Matura z WSiP PDF Drukuj

W dniach 27,28 i 29 października, uczniowie trzecich klas maturalnych LO wzięli udział w próbnych pisemnych egzaminach maturalnych z języka polskiego, matematyki

i geografii, organizowanych jako projekt: Próbna Nowa Matura z WSiP.

Próbny egzamin zdawało 22 uczniow klasy III a i 32 uczniów klasy III b. Przeprowadzenie takiej próby dla licealistów było szczególnie uzasadnione, gdyż uczniowie ci, w maju 2015, przystąpią po raz pierwszy do egzaminu maturalnego skonstruowanego        w oparciu o nową podstawę programową.

Próbny egzamin przeprowadzony został z zastosowaniem wszelkich podstawowych procedur maturalnych. Arkusz przygotowany przez wydawnictwo miał konstrukcję rzeczywistego arkusza maturalnego, zaś treści w nim zawarte obejmowały materiał realizowany do końca klasy przedmaturalnej.

Uczniowie klas czwartych technikum, zdający egzamin w oparciu o starą podstawę programową przystąpią do podobnej próby pod koniec listopada.

Organizacja próbnego egzaminu dla wszystkich uczniów klas przedmaturalnych jest już tradycją w naszej szkole. Przeprowadzenie egzaminu pozwala uczniom na przećwiczenie procedur związanych z jego przebiegiem i zorientowanie się, jeszcze bez stresu, w jakich warunkach, czasie i atmosferze przebiegał będzie ten prawdziwy egzamin. Nauczyciele, po raz kolejny otrzymują informację o postępach swoich uczniów i stopniu ich przygotowaniu do matury. Wyniki egzaminu zostaną podane uczniom i ich rodzicom w połowie listopada, zaś pod koniec listopada szkoła otrzyma raport zbiorczy z analizy wyników.

Życzymy jak najlepszych rezultatów już dziś i na prawdziwej maturze.

Przygotowała: D. Kalinowska