III Siedlecki Test Historyczny PDF Drukuj

12 listopada 2014 r., już po raz trzeci, przeprowadzono z inicjatywy IV Liceum Ogólnokształcącego im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach III Test Historyczny „Wybitni hetmani I Rzeczypospolitej”. W konkursie tym wzięła również udział dwójka naszych uczniów: Klaudia Matysiak z klasy Ib (liceum) oraz Maciej Kisieliński z klasy IIi (technikum). Przy bardzo silnej konkurencji, głównie renomowanych liceów siedleckich oraz bardzo szczegółowym i trudnym teście, Maciek otarł się o podium – uzyskał 20 pkt na 30 możliwych, a do trzeciego miejsca zabrakło mu dwóch punktów. Tylko niewiele mniej – 18 pkt uzyskała debiutująca w tak poważnej imprezie Klaudia. Obojgu serdecznie gratulujemy.

Przygotował: Włodzimierz Chybowski