Zaduszki - Żyje się tylko chwilę PDF Drukuj

7 listopada w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Zaduszki - Żyje się tylko chwilę”. Akademia - jak co roku - jest okazją do przypomnienia uczniom znanych osobowości ze świata literatury, polityki, teatru, filmu, muzyki czy sportu, które odeszły od nas pod koniec 2013 i w 2014 roku, a swoją działalnością przyczyniały się do rozwoju naszego dziedzictwa kulturowego (m.in.: Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Tadeusz Różewicz, Andrzej Turski). To listopadowe spotkanie dało młodzieży sposobność, by w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci.

Przepiękny występ Kasi Wojtczuk, która przy akompaniamencie gitary wykonała utwór „Przeżyj to sam” Lombardu, zadedykowany nauczycielom, pracownikom szkoły i organu prowadzącego, to prawdziwy hołd złożony tym, którzy odeszli od nas tak nagle i z których odejściem jest tak trudno się pogodzić. Nastrój, jaki udało nam się stworzyć (lampiony, refleksyjna muzyka, wspaniała narracja), pozwolił każdemu z obecnych na wspominanie w atmosferze zadumy i nostalgii.

Akademię przygotowali: Dominika Smuniewska, Andżelina Smuniewska, Weronika Strzała, Zuzanna Popławska, Dominika Malonek (klasa II b), Piotr Gołocki, Mateusz Kopówka (III j).

Przygotowały: Agnieszka Pachołowska i Jolanta Iwańska.