Akcja społeczna „Kocham. Nie daję klapsów” PDF Drukuj

Zespół Szkół Nr 1 przyłączył się do akcji społecznej „Kocham. Nie daję klapsów”. Kampania ma na celu przypomnienie rzeczywistego znaczenia eufemizmu „klaps” i sprawienie, by ta jedyna, niemal powszechnie akceptowana forma bicia dzieci, przestała być bagatelizowana. Zadaniem akcji jest także promocja wychowywania bez przemocy i wskazywanie alternatyw dla kar cielesnych.

Kampania została zainicjowana 2 lata temu. Rozpowszechnianie jej idei jest wciąż możliwe, dzięki przyłączaniu się do kampanii kolejnych osób, szkół, instytucji, które głośno mówią STOP biciu dzieci.

Na szczęście, „społeczne przyzwolenie na stosowanie kar cielesnych spada, dzieci są coraz rzadziej karane za pomocą pasa, kabla czy innego substytutu biblijnej rózgi”, chociaż wciąż zdarzają się rodzice stosujący kary cielesne.

Zapraszamy wszystkich przeciwników bagatelizowania (nie)winnych klapsów do wzięcia udziału w kampanii. Więcej informacji można odnaleźć na stronie kampanii.

Przygotowała: A. Czerkas