Mikołaj w "Szarej" PDF Drukuj

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole dzieci z miejskich przedszkoli, między innymi: czterolatki z Kubusia Puchatka, cztero-, pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 3 i uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Przybyli oni do nas na przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 przedstawienie pod tytułem "Mikołajkowe opowieści". Dzieci starannie przygotowywały się na przyjście Mikołaja ucząc się nowego wierszyka na jego powitanie. Dodatkową atrakcją spotkania było wspólne ubieranie choinki. Mali goście z entuzjazmem powitali Mikołaja, śpiewali mu piosenki, chwalili się znajomością wierszyków o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki chętnie bawiły się z elfami, rozmawiały z Mikołajem i robiły sobie z nim zdjęcia. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali upominki samodzielnie wykonane przez uczniów naszej szkoły (anioły i lokomotywy z makaronu) i gadżety reklamowe otrzymane od zaprzyjaźnionych firm.

W rolę Mikołaja wcielił się uczeń czwartej klasy technikum hotelarstwa Konrad Jankowski, a jego pomocnikami byli: Sylwia Stelengowska, Dominika Małczuk, Kamila Stephan z pierwszej klasy liceum o profilu policyjno- strażackim, Karolina Małczuk z pierwszej klasy liceum ratownictwa medycznego, Martyna Skorupka, Przemysław Wyszomirski z drugiej klasy technikum informatycznego, Weronika Łukasiuk z czwartej klasy technikum hotelarstwa. Zaangażowane w przyjęcie gości były również: Paulina Zdunek, Monika Chendoszko, Natalia Leśniewska, Ewelina Wyszomierska, Aneta Wyrozębska, Klaudia Ołowska, Paulina Harasimiak.

Przygotowały: Monika Filip i Izabela Rudaś