Szlachetna pomoc w "Szarej" PDF Drukuj

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia wzmagają w nas poczucie empatii względem drugiego człowieka. Nic więc dziwnego, że ogólnopolska akcja świątecznej pomocy najuboższym "Szlachetna Paczka" poruszyła także społeczność Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim i skłoniła do aktywnego zaangażowania się w tegoroczną zbiórkę. Społeczność szkolna z entuzjazmem przyjęła wyzwanie i natychmiast rozpoczęła poszukiwania rodziny, którą można było objąć opieką. Panie Izabela Rudaś i Monika Filip dostarczyły uczniom opisy rodzin potrzebującyh z powiatu sokołowskiego, spośród których w sposób demokratyczny została wybrana jedna. Samorząd Szkolny pod opieką pani Iwony Piętki prężnie rozpoczął działania organizacyjne skutkujące natychmiastowymi efektami. W ciągu niespełna dwóch tygodni zgromadziliśmy wskazane przez rodzinę niezbęde produkty: artkuły spożywcze, środki higieniczne i środki czystości, ubrania, bieliznę pościelową, kołdy, poduszki oraz opał na zimę. Łącznie zorganizowaliśmy 44 kartony artykułów wysokiej jakości. Kupiliśmy również buty i kuchenkę gazową. Młodzież biorąca udział w akcji wspierana była przez swoich rodziców i wychowawców klasowych, a nad podejmowanymi działaniami czuwała pani dyrektor Małgorzata Baranowska. Obdarowani nie kryli wzruszenia i wdzięczności za okazaną pomoc, bowiem rzeczy dostarczone przez naszą społeczność są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Dziękujemy osobom, które wspierały nas w akcji, przede wszystkim: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji. Działania pojedynczych osób złożyły się na nasz wspólny sukces i zjednoczyły w pomocy społeczność uczniowską. Chcemy powtórzyć to w przyszłym roku!

Przygotowała: M. Filip