DZIEŃ WALKI Z RAKIEM PIERSI PDF Drukuj

W miesiącu grudniu w naszej szkole z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi przy współpracy ze Stacją Sanitarno-epidemiologiczną w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z edukatorami z Centrum Onkologii w Warszawie, którzy to przeprowadzili prelekcję dotyczącą chorób nowotworowych piersi i szyjki macicy. Celem spotkania było przekonanie młodzieży o konieczności samobadania piersi, badań cytologicznych i wykonywania ginekologicznych badań profilaktycznych przynajmniej raz w roku. Uświadomienie, że wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej czy to w obrębie piersi czy szyjki macicy stwarza możliwość całkowitego ich wyleczenia. Panie zachęcały  dziewczęta do wizyt w przychodni i zapewniały iż zostaną otoczone miłą i przyjazną  opieką. Prelekcja cieszyła się jak zawsze dużym zainteresowaniem  młodzieży.

Przygotowała: E. Dobrzycka