17 września PDF Drukuj

17 września 2009 roku minęła 70 rocznica  agresji  komunistycznego Związku Sowieckiego na niepodległą II Rzeczpospolitą. Agresja ta zapoczątkowała na ziemiach polskich 50 letni okres niewoli bolszewickiej. Z tej okazji, rocznicy tak bardzo będącej solą w oku obecnych włodarzy Kremla a nawet budzącej kontrowersje w dzisiejszej Polsce w świetlicy naszej szkoły zaprezentowano wystawę autorstwa  nauczycieli naszej szkoły - pani Justyny Maćkowiak - nauczycielki języka rosyjskiego i Andrzeja Brzezika - nauczyciela historii.Symbolikę zaprezentowanych na wystawie materiałów objaśniał w krótkim wykładzie monograficznym Andrzej Brzezik, który został wysłuchany przez uczniów klas III a, III e, III s,  IV i, I d , II o. Wystąpienie było nacechowane silnym uczuciem emocjonalnym z ofiarami agresji sowieckiej na Polskę i wpisywało się w dewizę pisarską Józefa Mackiewicza, że jedynie prawda jest ciekawa.