Zakochaj się w Rosji! PDF Drukuj

3.02.2015 roku, w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się I edycja konkursu wiedzy o Rosji „Zakochaj się w Rosji”. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 35 uczniów, od pierwszaków po maturzystów. Z etapem szkolnym najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy 2F i 1H. Została wyłoniona najlepsza trójka, która będzie reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie w Siedlcach. Trzyosobowy zespół tworzą Wytwer Mateusz-uczeń klasy 2F, Borkowska Agnieszka-uczennica klasy 1H i Baltaziuk Dawid- uczeń klasy 2F. Zdobyli oni najwięcej punktów, odpowiednio: 45, 41.5 i 39,5 na 45 możliwych. Zwycięzcy zmierzyli się z trudnymi pytaniami dotyczącymi obyczajów i tradycji świątecznych, uroczystości państwowych, zabytków, pytań kulinarnych, z literatury (prozy i poezji), historii państwa i poszczególnych miast, baletu, opery, kosmonautyki, turystyki. Bez wątpienia nie był to łatwy zakres materiału, dlatego dziękujemy wszystkim uczniom za chęć udziału w konkursie i bardzo serdecznie gratulujemy 3 zwycięzcom! Pokazaliście klasę! Mamy nadzieję, że równie dobrze zaprezentujecie się podczas półfinału konkursu w Siedlcach!

Do 3-osobowego zespołu zostały rozesłane kolejne partie materiału poszerzające wiedzę z dziedzin: elementy kultury, Moskwa, Petersburg, zwyczaje oraz linki do odsłuchu. Przyjemnej lektury i słuchania J

1. A.Czerkas, J. Maćkowiak