Wycieczka klasy Id PDF Drukuj
Wpisany przez Aneta Rosochacka

29 września odbyła się wycieczka klasy I d  (liceum profilowane, profil: ekonomiczno – administracyjny). Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku – Zbrojowni w Liwie. Uczniowie poznali ciekawą historię zamku  i zwiedzili bogatą zbrojownię. Obecnie zamek jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej kolekcji broń białą, palną i drzewcową z XV-XX w. Muzeum szczyci się również kolekcją portretu sarmackiego z XVII-XVIII w. oraz dużym zbiorem malarstwa i grafiki. Wystroju wnętrz dopełniają zabytkowe meble i tkaniny. Kolejnym etapem wycieczki był Rozbity Kamień, gdzie znajduje się zabytkowy kościół parafialny p.w. św. Trójcy z XVIII wieku. Na zakończenie wycieczki ogrzaliśmy się przy ognisku w Ośrodku  Edukacji Ekologicznej w Paczuskach, gdzie uczniowie nie tylko spędzili miło czas przy ognisku, ale mogli dowiedzieć się o wielu ciekawostkach ekologicznych z tablic informacyjnych . Bardzo smakowały nam pieczone kiełbaski i chrupiący chlebek. Wyjechaliśmy z nowymi wiadomościami i apetytem na następna wycieczkę.
Nad bezpieczeństwem uczniów tego dnia czuwały następujące osoby:  Pani  Joanna Potocka, Pan v-ce dyr. -  Marek Lewoniec  i wychowawca klasy- Aneta Rosochacka.