Wycieczka na narty PDF Drukuj

12 lutego 2015 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów ZS Nr 1, PG Nr 1 oraz przyjaciół z ZSCKR z Sokołowa Podlaskiego, którzy po raz pierwszy dołączyli do drugiej edycji integracyjnego wyjazdu na stok narciarski do Rybna k. Łomży. Celem wycieczki była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych i deskach snowboardowych, propagowanie narciarstwa jako alternatywy spędzania czasu wolnego oraz wyznaczanie zdrowego stylu życia. Pragnęliśmy poznać walory przyrodniczo-krajobrazowe okolic Łomży. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom wszyscy opanowali technikę poruszania się, padania, hamowania, jak również wykonali pierwsze zjazdy ze stoku.

Ważnym elementem naszego wyjazdu było zapoznaniem z zasadami bezpieczeństwa, zachowania i kultury jazdy na stoku i wyciągu. Po niezwykle aktywnym i miłym spędzeniem wspólnej zabawy z narciarstwem wszyscy udaliśmy się do restauracji aby naładować akumulatory przed następnym wyjazdem na stok o wyższym stopniu trudności. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało pięciu opiekunów Agnieszka Pachołowska, Małgorzata, Karol i Daniel Krakowscy oraz Jacek Jackowski.

Przygotował: J. Jackowski