Olimpiada Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj

W dniu 12 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XXX edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Brało w nim udział 27 uczniów z klas; IIa, IIb, IIIb, IIIg, IVh.

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:

• Ewelina Wyszomierska kl.IVh,
  • Dorota Niemirka kl.IIIg
  • Katarzyna Stoczkowska kl.IIIg

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie, a laureatom gratulujemy zdobytej wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie, który odbędzie się w Płocku w III dekadzie kwietnia 2015r.

”Jak blask słońca oświetla wnętrze komnaty, tak nauka oświetla umysł…”   Wang Czung

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to najpopularniejsza wśród 29 istniejących aktualnie w Polsce i zarejestrowanych w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jest ona adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów, a jej zakres merytoryczny obejmuje następujące bloki problemowe:

• ekologię klasyczną, wody i ich ochronę,
  • gleby i ich ochronę,
  • gospodarkę rolną i leśną,
  • żywność i zdrowie,
  • ochronę przyrody,
  • ochronę powietrza,
  • odpady, promieniowanie, hałas,
  • zagadnienia społeczno-gospodarcze związane z ochroną środowiska w Polsce i na świecie.
    Jednocześnie obowiązuje znajomość bieżących zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska publikowanych w prasie codziennej, emitowanych w radiu i telewizji.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych edycji Olimpiady i spraw z nią związanych umieszczane są na oficjalnej stronie OWE:

www.ekoolimpiada.pl

http://www.lop.org.pl/images/pliki/regulamin _owe.pdf