18 lutego - Dzień Baterii PDF Drukuj

Dzięki nim korzystamy z urządzeń, potrzebujących zasilania energetycznego z dala od gniazdka. Baterie towarzyszą nam w codziennych czynnościach: budzimy się dzięki budzikowi, rozmawiamy przez telefon komórkowy, sprawdzamy godzinę na zegarku, myjemy zęby szczoteczką elektryczną, chwytamy za kamerę lub robimy zdjęcia aparatem fotograficznym. Przebywamy w pomieszczeniach wyposażonych w czujniki dymu czy gazu.

Pamiętajmy, że jest to odpad niebezpieczny ,wymagający profesjonalnej utylizacji.

Jedna mała guzikowa bateria potrafi skazić metr sześcienny środowiska naturalnego.

Nauczyciele biologii zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do II edycji konkursu BATERIADA.

W tym roku konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

-  lider zbiórki baterii,

-  lider zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEiE).

Organizatorem BATERIADY jest  Remondis Electrorecycling Sp. z o.o., partnerem strategicznym ERP Batteries Poland Sp. z o. o. przy współudziale Toyota Motor Poland.

Dla szkół, które zbiorą największą ilość baterii i ZSEiE w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody.

W kategorii lider zbiórki baterii będą to nagrody za zajęcie I-VI miejsca, kryterium oceniania będzie stanowiła masa zebranych przez szkołę baterii [kg], w kategorii lider zbiórki sprzętu nagrody otrzyma sześć szkół, które zbiorą największą masę ZSEiE [kg].

Kategoria lider zbiórki baterii

I miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 3 000 zł

II miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 2 000 zł

III miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 1 500 zł

IV miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 1 000 zł

V miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 800 zł

Kategoria lider zbiórki sprzętu

I miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 3 000 zł

II miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 2 000 zł

III miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 1 500 zł

IV miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 1 000 zł

V miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 800 zł

NOWOŚĆ!!

W tej edycji oprócz w/w nagród szkoła, która zbierze i przekaże organizatorom elektroodpady (ZSEiE lub baterie) otrzyma punkty zgodnie z zasadą 1kg oddanych baterii to 1 punkt, 1kg oddanego ZSEIE to 0,5 punktu. Za zgromadzone punkty każda szkoła otrzyma nagrody.  Zasady przyznawania nagród i wykaz nagród znajdują się na stronie www.zbierajzklasa.pl.

Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele biologii – E. Gdula i M. Przyborowska

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Bateriadzie.

Powtórzmy sukces z I edycji konkursu- 3 miejsce w Polsce.