Europejski dzień numeru alarmowego 112 PDF Drukuj

Z okazji kolejnej rocznicy obchodzonego w Europie dnia ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego 112 (11 lutego) przedstawiciele KPP w Sokołowie Podlaskim asp. szt. Dariusz Tomczuk oraz Piotr Sikorski na zaproszenie Dyrektor ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Pani Małgorzaty Baranowskiej omówili w dniu 17 lutego 2015 r. podczas spotkania z gronem pedagogicznym zasady funkcjonowania numeru 112 oraz rozdali wychowawcom klas odpowiednie materiały informacyjne. Nauczyciele przekażą uczniom podczas lekcji wychowawczych oraz ich rodzicom podczas ogólnoszkolnego zebrania zdobytą wiedzę. Dodatkowo na korytarzu szkolnym w miejscu ogólnodostępnym została przygotowana na ten temat gazetka szkolna.

Należy stwierdzić, że liczne, nieuzasadnione telefony na numery alarmowe to zmora wszystkich służb ratunkowych. Świadczą one o nierozwadze i braku wyobraźni dzwoniących. Pamiętajmy, że blokując linię telefoniczną nr 112 lub innego numeru alarmowego, można spowodować, że służby ratunkowe nie zdążą z pomocą do osoby jej potrzebującej.

Mamy nadzieję, że dzięki akcjom informacyjno-popularyzacyjnym Sokołowskiej Policji, wzrośnie wśród mieszkańców Naszego powiatu świadomość oraz odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie.

Przygotował: Piotr Adamczuk