Szkolny etap I. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu prozy i poezji lagrowej byłych więźniarek obozu KL Ravensbrück” PDF Drukuj

„Człowiek w niewoli staje się jak ptak, któremu połamano skrzydła. Taki ptak najczęściej umiera”. (Maria Rutkowska-Kurcyusz)

Nasza szkoła bierze udział w I. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „W kręgu prozy i poezji lagrowej byłych więźniarek obozu KL Ravensbrück”. Ćwierćfinał odbył się 27 lutego 2015 roku w bibliotece szkolnej. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości poetek obozowych oraz prozy poobozowej na bazie wspomnień byłych więźniarek KL Ravensbrück. Patronat nad konkursem sprawuje senat Rzeczypospolitej Polskiej – Wicemarszałek Senatu Maria Pańczyk – Pozdziej. Konkurs półfinałowy dla województwa mazowieckiego odbędzie się 18 marca 2015 r. w LXXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. E. Konopczyńskiego w Warszawie, zaś Gala Finałowa – 29 kwietnia 2015 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Naszą szkołę w półfinale będą reprezentować:

Konrad Bieniak – klasa I b

Rafał Matyka – klasa IV j

Karolina Szachowicz – klasa III h

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a naszym laureatom życzymy powodzenia w półfinale.

Przygotowały: Monika Filip i Agnieszka Pachołowska.