Logistyk - zawód przyszłości PDF Drukuj
Wpisany przez Joanna Potocka

W ROKU SZKOLNYM 2009/10 W NASZEJ SZKOLE REALIZOWANY JEST PROJEKT:

„LOGISTYK – ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI”

W ramach projektu w okresie od 01.09.2009 r. do 31.08.2010 r. zostaną zrealizowane wyjazdy uczniów, kształcących się w zawodzie logistyka do partnera projektu – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają bezpłatny zestaw podręczników do nauki zawodu. W niezbędne podręczniki i wydawnictwa dydaktyczne, poszerzające zakres wiedzy z przedmiotów zawodowych zostaną wyposażeniu nauczyciele i biblioteka szkolna. Ponadto szkoła zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie laboratorium logistycznego.

ADRESACI PROJEKTU:

Uczniowie klas Technikum Nr 1 kształcące w zawodzie technik logistyk

Nauczyciele ZS Nr 1 uczący przedmiotów zawodowych logistycznych
Pracodawcy z terenu powiatu sokołowskiego, u których uczniowie, kształcący się w zawodzie technik logistyk, odbywają praktyki zawodowe

CELE PROJEKTU:
Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w powiecie sokołowskim.
Realizując cel główny projekt stawia sobie za zadanie spełnienie następujących celów szczegółowych:
- wyrównanie dysproporcji w osiągnięciach uczniów w trakcie procesu kształcenia,
- modernizacja oferty kształcenia i dostosowania jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy
- wyposażenie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w nowoczesne materiały dydaktyczne zapewniające wysoką jakość kształcenia,
- współpraca szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe z innymi instytucjami, służąca podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów, jako przyszłych absolwentów i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia

FINANSOWANIE:
Zadania projektu współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”

KOORDYNACJA PRZEDSIĘWZIĘCIA:
Beneficjentem (projektodawcą) projektu jest Powiat Sokołowski

PARTNER
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

W naszej szkole projekt koordynuje p. Joanna Potocka