Ogólnopolski Konkurs Recytatorski PDF Drukuj

Jesteśmy w finale I. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu prozy i poezji lagrowej byłych więźniarek obozu KL Ravensbrück”!!!

„...Ale nas zbaw od wszystkiego złego

I daj szczęśliwy powrót do domu swojego.

(Urszula Wińska)

18 marca 2015 r. w LXXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. E. Konopczyńskiego w Warszawie odbył się półfinał I. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu prozy i poezji lagrowej byłych więźniarek obozu KL Ravensbrück”. Z naszej szkoły wzięło w nim udział trzech uczniów: Konrad Bieniak, Rafał Matyka i Karolina Szachowicz.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w finale województwo mazowieckie reprezentować będzie aż dwóch mistrzów żywego słowa z naszej szkoły:

Karolina Szachowicz - I miejsce

Konrad Bieniak - III miejsce.

Zważywszy na fakt, iż premiowane awansem do finału były tylko trzy pierwsze miejsca, sukces Karoliny i Konrada jest ogromnym osiągnięciem. Przewodnicząca komisji Pani Anna Klimowicz – przedstawicielka Wydziału Edukacji Historycznej Instytutu Pamięci Narodowej – podkreśliła mistrzowską formę przekazu zaprezentowanej przez naszych uczniów jakże trudnej literatury obozowej.

Gala Finałowa odbędzie się 29 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Imprezie towarzyszyć będzie uroczyste otwarcie wystawy IPN „I trzeba było żyć... losy kobiet z Ravensbrück”. Ponadto w tym dniu w Muzeum Miejskim odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich artystki, byłej więźniarki obozu, Marii Hiszpańskiej – Neumann. Ekspozycja zostanie przewieziona z Centrum Dialogu i Modlitwy Muzeum w Auschwitz oraz prywatnych zbiorów syna artystki - Michała Neumanna.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a za Karolinę i Konrada trzymamy kciuki oraz życzymy powodzenia w finale.

Przygotowały: Agnieszka Pachołowska, Monika Filip i Izabela Rudaś.

KonkursWarszawa         KarolinaSzachowicz  KonradBieniak  RafalMatyka