Sukces uczniów w siedleckim konkursie z języka rosyjskiego PDF Drukuj

14 marca 2015 r. w sobotę, w Siedlcach rozegrany został Konkurs Wiedzy o Rosji „Kultura- dusza Rosji”. Naszą szkołę w konkursie reprezentował 3osobowy zespół- Agnieszka Borkowska z klasy 1H, Mateusz Wytwer i Dawid Baltaziuk z klasy 2F (zwycięzcy etapu szkolnego). Do rywalizacji w półfinale przystąpiło aż 31 szkół z Siedlec i okolic. Zespół Szkół Nr 1 pokonał 25 szkół i dostał się do ścisłego finału konkursu! W finale walczyło 6 najlepszych szkół. Ostatecznie nasz zespół uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu. Jest to bez wątpienia duży sukces naszych uczniów! Pokonali 25 szkół i okazali się najlepszą sokołowską szkołą! Zdobyć 4 miejsce nie było rzeczą łatwą. Konkursowicze mierzyli się z pytaniami z wielu dziedzin: malarstwa, muzyki klasycznej i rozrywkowej, literatury, architektury kompleksów parkowo-pałacowych, zabytków Moskwy i Petersburga, historii Rosji, osobliwości, życiorysów znanych i zasłużonych dla Rosji. Oprócz rozległego zakresu tematycznego, to, co stawiało konkurs na bardzo wysokim poziomie, to stopień trudności przygotowanych pytań. Jak powiedział jeden z członków jury, pytania ułożone były na poziomie akademickim i wyżej. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów! Doceniamy ich pracę włożoną w godne reprezentowanie Zespołu Szkół Nr 1!

Przygotowały: Aneta Czerkas, Justyna Maćkowiak, Agnieszka Bocian

konkurs_rosjadyplom_konkurs