DNI OTWARTE PDF Drukuj

Uczniowie trzecich klas gimnazjum w drugiej połowie kwietnia przystąpią do egzaminu, który pozwoli im się dostać do wybranej przez siebie szkoły. Aby dobrze wybrać, warto zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych placówek.

24 i 31 marca Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego po raz kolejny „otworzył drzwi” dla gimnazjalistów z Sokołowa Podlaskiego, powiatu sokołowskiego i okolic. W Roku Szkoły Zawodowców (ale też wzorem lat ubiegłych) największy nacisk położyliśmy na zaprezentowanie kierunków zawodowych. Szkoły zawodowe, zwłaszcza technika to dobra inwestycja w przyszłość. Uczeń po technikum, jeśli zdał maturę może pójść na studia wyższe, a jednocześnie ma fach w ręku i jego pozycja na rynku pracy jest dużo lepsza niż absolwenta liceum ogólnokształcącego. Pracodawcy bardzo sobie cenią absolwentów, którzy najpierw skończyli technikum, potem wyższą szkołę i dopiero potem pracują. Tacy absolwenci w momencie podjęcia pracy zawodowej mają już doświadczenie wyniesione z praktyk zawodowych.

W organizację dni otwartych zaangażowali się nauczyciele i uczniowie ZS Nr 1. Głównym celem promocji szkoły było zapoznanie gimnazjalistów z kierunkami kształcenia oraz bazą dydaktyczną. Goście mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Sposób na teatr”, posłuchać recitalu grupy muzycznej „Szara Band”, obejrzeć pokazy sportowe. W celu przybliżenia specyfiki wybranych zawodów przeprowadzono lekcje otwarte z przedmiotów zawodowych, tj. techniki pracy w hotelarstwie, organizacji pracy w hotelarstwie, logistyki, ekonomii i informatyki. Zaprezentowano umiejętności uczniów klas licealnych policyjno-strażackiej i ratownictwa medycznego oraz klasy wojskowej technikum logistycznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom, którzy odwiedzili naszą szkołę podczas dni otwartych Smile