Wycieczka zawodowa logistyków PDF Drukuj

8 kwietnia odbyła się wycieczka zawodowa do Warszawy dla uczniów klas technikum uczących się w zawodzie technik logistyk. Głównym punktem wycieczki była firma DHL, która  jest częścią największej na świecie grupy logistycznej: Deutsche Post DHL. Od 1983 roku DHL jest obecny na rynku polskim.

Uczniowie zwiedzili centrum sterowania systemu sortującego Crisplant, zapoznali
się z procesem sortu przesyłek w sortowni DHL Parcel Warszawa, procesem sortu automatycznego – droga przesyłki w DHL, rozładunkiem i załadunkiem samochodów kurierskich, systemami mierzenia, ważenia oraz monitoringu przesyłek.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik – wystawy stałe. Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona
jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię
w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji.

Na koniec nie zabrakło również rozrywki w postaci kina i filmu w galerii handlowej Arkadia – Cinema City.