Patriotyczna wycieczka pierwszych klas PDF Drukuj

Mimo niesprzyjającej pogody w dniu 1 października 2009 roku odbyła się wycieczka uczniów klas Ia i Ij do Warszawy pod opieką  wychowawczyń pani Bożeny Niegowskiej, pani Iwony Jakubowskiej i nauczyciela języka rosyjskiego pani Larysy Mielańczuk.Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Starym mieście, które jest piękne o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Następnie młodzież zwiedziła stary cmentarz Powązkowski, na którym  opowiadania przewodnika o sławnych, zasłużonych Polakach były bardzo pożyteczną lekcją historii. Póki żyją w ludzkiej pamięci, żyją wiecznie. Szczególnie ciekawe, niezapomniane wrażenia wywołują obrazy, które przedstają przed zwiedzającymi w czasie pobytu w muzeum Powstania warszawskiego. Realistyczne zdjęcia, filmy dokumentalne, eksponaty z tamtych czasów: wszystko jakby przenosi  do czasów zaciętych walk, męstwa i odwagi naszych dzielnych rodaków, odwołuje się do  patriotyzmu każdego z nas.

W Warszawie na placu Zamkowym

W muzeum Powstania warszawskiego