Robert Szachowicz Mistrzem Polski w Międzyszkolnych Mistrzostwach Polski w grze edukacyjnej Story Cubes! PDF Drukuj

RSCgame_2x

Robert Szachowicz z klasy 1H i Weronika Strzała z klasy 2B wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Polski w grze edukacyjnej Story Cubes. Konkurs był adresowany do uczniów wszystkich poziomów szkół na terenie Polski. Uczniowie rywalizowali w kategoriach: „szkoła podstawowa”, „gimnazjum”, „szkoła ponadgimnazjalna” oraz w kategoriach wiekowych (klasa 1 SP, klasa 2 SP, klasa 3 SP, klasa 4 SP, klasa 5 SP, klasa 6 SP; klasa 1GIM, klasa 2GIM, klasa 3GIM; klasa 1LICEUM, klasa 2LICEUM, klasa 3LICEUM). Zadaniem konkursowiczów było napisanie historii na podstawie 9 rysunków wylosowanych za pomocą kostek Story Cubes. Obowiązywało kilka reguł. Pierwsza z nich dotyczyła swobody twórczej. Uczniowie mogli stworzyć tekst na dowolny temat i w dowolnej formie, ale z użyciem 9 kluczowych słów, wokół których zbudują historię. Druga reguła dotyczyła kryteriów technicznych – tekst nie mógł być dłuższy niż 1200 znaków oraz nie mógł zawierać więcej niż 300 słów. Organizatorem konkursu był Klub Gier Planszowych Pionkolandia oraz wydawnictwo Rebel Centrum Gier. Celem konkursu, jak mówią jej organizatorzy, było rozwijanie literackich zamiłowań uczniów, trening pomysłowości i rozbudzanie wyobraźni, promowanie uczniów uzdolnionych literacko oraz popularyzowanie gier edukacyjnych planszowych jako narzędzia edukacji.

Zarówno Robert, jak i Weronika postanowili opowiedzieć historię w formie wiersza. Ich utwory „*Droga do marzeń” i „Bezpowrotnie” wygrały eliminacje szkolne i reprezentowały Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w ogólnopolskim konkursie literackim. Robert Szachowicz rywalizował w kategorii „LICEUM klasa 1” z 28 uczniami z całej Polski. Weronika Strzała walczyła w wyższej kategorii wiekowej „LICEUM klasa 2” i miała 24 literackich rywali. Ostatecznie praca Roberta została uznana za najlepszą pracę Polski, a Weroniki otrzymała wyróżnienie!!! Bez wątpienia jest to duży sukces naszych uczniów. Swoją kreatywność, fantazję, wyobraźnię umieli zaprezentować w trudnej formie literackiej.

Cieszymy się niezmiernie, że zaangażowanie, a przede wszystkim talent uczniów, został zauważony i tak wysoko oceniony przez jury konkursu. Organizatorom konkursu- Klubowi Gier Planszowych Pinkolandii i wydawnictwu REBEL Centrum Gier dziękujemy za stworzenie możliwości zaprezentowania talentów literackich naszych uczniów!

Robertowi Szachowiczowi i Weronice Strzale

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

Dziękujemy za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego na arenie ogólnopolskiej. Zachęcamy Was do rozwijania literackich pasji w naszej szkole i poza nią!

Zwycięzca konkursu- Robert Szachowicz zdobył dla szkoły zestaw gier edukacyjnych o wartości 500 zł!!!

Eliminacje szkolne Międzyszkolnych Mistrzostw Polski w Story Cubes zorganizowała nauczycielka języka rosyjskiego i psycholog p. Aneta Czerkas.

Story_Cubes