POKAZOWE ZAJĘCIA Z ZAKRESU UDZIELANIA POMOCY PDF Drukuj

27 kwietnia grupa uczniów kl. Ib liceum ogólnokształcącego o profilu ratownictwa medycznego wraz z opiekunem p. Mieczysławem Bogajem udała się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach. Na zaproszenie p. dyrektor Anny Wyszomirskiej uczniowie z ZS Nr 1 przeprowadzili pokazowe zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, na które składały się:

-        istota udzielania pierwszej pomocy – wzywanie służb ratunkowych

-        omdlenia

-        utrata przytomności

-        ćwiczenia z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Zajęcia przeprowadzone były w dwóch grupach wiekowych – młodszej (kl. I – III) i starszej (kl. IV – VI). Dzieci miały możliwość praktycznego uczestnictwa w zajęciach: sprawdzały tętno, przytomność poszkodowanego, wykonywały masaż serca na fantomie, uczyły się układać poszkodowanego w pozycji bocznej, itd.

Opiekunowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej wyrazili chęć dalszej współpracy z uczniami i nauczycielami z ZSNR1 w zakresie udzielania pierwszej pomocy.