WIZYTA KLASY I LO O PROFILU POLICYJNO-STRAŻACKIM W KP POLICJI W SOKOŁOWIE PODL. PDF Drukuj

wycieczka_kpp

Przyszli policjanci i strażacy, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkole średniej, odwiedzili siedzibę sokołowskiej Policji. Poznali historię Policji oraz główne zadania mundurowych.

Uczniowie pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Nr im. K.K. Baczyńskiego o profilu policyjno-strażackim z wychowawcą Piotrem Adamczukiem, odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Policji        w Sokołowie Podlaskim. Spotkali się z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Wiesławem Nasiłowskim.

Młodzi mundurowi poznali historię Policji na terenie powiatu sokołowskiego oraz zapoznali się z zadaniami poszczególnych służb. Poznali strukturę sokołowskiej Policji oraz oznaczenia stopni policyjnych.

Młodzież zapoznała się z zadaniami policjanta znajdującego się na stanowisku kierowania i mogła sama zaobserwować jak wygląda praca Oficera Dyżurnego. Na zakończenie przyszedł czas na zwiedzenie policyjnego aresztu. Każdy mógł się przekonać, że miejsce, gdzie przebywają osoby zatrzymane, nie należy do komfortowych.