Niezapomniana wycieczka PDF Drukuj

Prawdziwą lekcją  w plenerze można nazwać wycieczkę do Kazimierza Dolnego, w której wzięli udział uczniowie klas II f, III d, III g, I i, II s pod opieką pani Maryli Łomży, pani Larysy Mielańczuk i pani Iwony Piętki, w dniu 7 października 2009 roku.
Wiedzę z historii  młodzież uzupełniała w warunkach pięknego dworu Zamoyskich w Kozłówce, gdzie są przedstawione meble,obrazy,zastawa stołowa  i wiele innych ciekawych i pięknych przedmiotów z okresu  od XVII  do pierwszej połowy XX wieku. Kontynuacją lekcji historii było zwiedzanie ruin zamku z I połowy XVI wieku i baszty, która  powstała jeszcze wcześniej, i samego pełnego zabytków i ciekawych tradycji Kazimierza Dolnego.

Swojego rodzaju wyjazdową lekcją  języka polskiego było zwiedzanie muzeum słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Oglądanie miejsca, gdzie pisarz tworzył swoje dzieła, pozwala lepiej zrozumieć przesłania jego dzieł literackich.
Uwrażliwieniu młodzieży na piękno  przyrody ojczystego kraju sprzyjały spacery po wyjątkowo pięknym parku w Kozłówce, parku zdrojowym w Nałęczowie i  urokliwych okolicach Kazimierza Dolnego nad rzeką Wisłą. Ciekawym  doświadczeniem dla wszystkich była degustacja wód mineralnych w uzdrowisku w Nałęczowie, a dodatkową atrakcją – rejs na „pirackim” statku po rzece Wiśle w niesamowicie pięknej atmosferze zachodzącego słońca.

Pałac w Kozłówce

W muzeum Stefana Żeromskiego

W ruinach zamku w Kazimierzu Dolnym

Widok na Kazimierz z pokładu statku