ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 PROMUJE WARTOŚCI ŻYCIA I RODZINY PDF Drukuj

marsz1 marsz2

Zwyczajem lat ubiegłych Zespół Szkół Nr 1 wraz z innymi placówkami oświatowymi z naszego miasta włączył się w ogólnopolską akcję „Marsz dla Życia i Rodziny”.

W niedzielne popołudnie 7 czerwca uczestnicy Marszu przeszli ulicami miasta, aby zamanifestować przywiązanie do najcenniejszych wartości dla człowieka – małżeństwa, rodziny, a nade wszystko daru życia – tłumaczył ks. Piotr Arbaszewski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, który był głównym organizatorem tego przedsięwzięcia.

Marsz przeszedł trasę od Konkatedry do Parku Ogińskiego przy Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II. Uczniowie z klas mundurowych (policyjnej, wojskowej), ratownictwa medycznego oraz z klas IIe, IIf, IIh, IIj, IIIe, IIIg wraz z nauczycielami, czynnie zaangażowali się w niesienie banerów, tablic informacyjnych i emblematów Marszu dla Życia i Rodziny

Marsz zakończył się w Parku na Przeździatce, gdzie odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, gdzie na wszystkich gości czekało wiele atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, place zabaw, spotkania i konkursy z przyrodą, loteria fantowa, pyszne, domowe ciasta oraz grill z kiełbaskami i jabłka. Swoimi występami czas umilali mali artyści z sokołowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz kapele i zespoły ludowe.

Uczniowie naszej szkoły byli zaangażowani w pomoc w przygotowaniu stoisk, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, Szkolnego Koła Wolontariatu rozdawali wodę i paczki dla dzieci przygotowane przez sponsora strategicznego sklepy „Biedronka”.