Wycieczka klasy III LP e-a do Drohiczyna PDF Drukuj
Wpisany przez Jadwiga Nazarczuk i Barbara Szczekutek

Dnia 10 pażdziernika uczniowie klasy III LP e-a Oddziału Zamiejscowego ZS Nr 1 wzięli udział w wycieczce dydaktyczno- krajoznawczej do Drohiczyna i Grabarki. Celem wycieczki było poznanie zabytków kultury prawosławnej. W Drohiczynie uczniowie zwiedzili cerkiew Trójcy Świętej. Spotkali się także z księdzem obrządku prawosławnego, który przybliżył im różnice między religiami. Kolejnym etapem wycieczki była Grabarka. Młodzież zwiedziła prawosławne sanktuarium- Monastyr Śww. Marty i Marii, zapoznała się z historią tego cudownego miejsca. Wycieczka zakończyła się ogniskiem u podnóża Góry Zamkowej w Drohiczynie.

Opiekunowie:

Jadwiga Nazarczuk, Barbara Szczekutek