Próbna matura z matematyki PDF Drukuj

W dniu 12 czerwca 2015 nauczyciele matematyki Zespołu  Szkół Nr 1 przeprowadzili próbny pisemny egzamin maturalny z matematyki dla uczniów klas przedmaturalnych. Zdawało go prawie 180 uczniów z klas drugich liceum i trzecich technikum. Egzamin przeprowadzony został z zastosowaniem wszelkich podstawowych procedur maturalnych. Arkusz  miał konstrukcję rzeczywistego arkusza maturalnego, zaś treści w nim zawarte obejmowały materiał realizowany do końca klasy przedmaturalnej. Zadania, jakie w czasie 170 minut mieli rozwiązać uczniowie skonstruowane zostały w oparciu o nową podstawę programową (po raz pierwszy w technikum).

Organizacja próbnego egzaminu z matematyki dla wszystkich uczniów klas przedmaturalnych jest się już tradycją w naszej szkole. Przeprowadzenie egzaminu pozwala uczniom na przećwiczenie procedur związanych z jego przebiegiem i zorientowanie się w jakich warunkach, czasie i atmosferze przebiegał będzie ten rzeczywisty egzamin. Nauczyciele, po raz kolejny otrzymują informację o stopniu zaawansowania swoich uczniów i ich przygotowaniu do matury. Wyniki egzaminu zostaną podane uczniom do 19 czerwca. Kolejna próba dla tych uczniów przeprowadzona zostanie na jesieni , już w klasie maturalnej.

Dorota Kalinowska