Dzień ochrony środowiska PDF Drukuj

ochrona_srodowiska

Z okazji ,,Światowego Dnia Ochrony Środowiska'' młodzież naszej szkoły spotkała się z panem Maciejem Cmochem - przedstawicielem Towarzystwa Przyrodniczego ,,Bocian''. Nasz gość w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony różnorodności biologicznej poszerzył wśród społeczności szkolnej wiedzę na temat przyrody krajobrazu rolniczego oraz możliwości jej zachowania. Przedstawił sylwetki a także informacje o życiu i zwyczajach wybranych ptaków żyjących wśród łąk i pól powiatu sokołowskiego. Niestety coraz większa ich część staje się rzadka i zagrożona wyginięciem.

Ochrona gatunków zagrożonych jest naszym wspólnym celem. Chrońmy nasz polski krajobraz, przyjmując właściwą postawę wobec przyrody.