PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA PDF Drukuj

23.06.2015 r odbyła się, w ramach programu innowacji ,,Podróż dookoła świata” prezentacja multimedialna na temat Wielkiej Brytanii. Młodzież biorąca udział w innowacji zaprezentowała zbiorówkę prac uczniów z całej szkoły. Prezentacja dotyczyła przekrojowego ukazania tego państwa w aspekcie geografii, gospodarki, kultury, historii oraz problemów codziennego życia mieszkańców Wielkiej Brytanii. Celem innowacji i tego rodzaju zajęć pozalekcyjnych jest przybliżenie uczniom wiadomości o danym państwie. Pierwszym omawianym państwem jest UK, gdyż bardzo wielu młodych Polaków deklaruje chęć emigracji do Wielkiej Brytanii. Uczniowie obejrzeli ciekawe zdjęcia ukazujące ten kraj i dowiedzieli się interesujących i „dziwnych” rzeczy na temat tego państwa i obyczajów. Prezentacji multimedialnej towarzyszyły najbardziej znane brytyjskie przeboje muzyczne oraz angielski zwyczaj picia herbaty.

Na koniec uczniowie wypełnili ankiety ewaluacyjne podsumowujące zdobytą wiedzę na temat treści prezentowanych podczas tego programu. Najwięcej punktów zdobyli następujący uczniowie:

1.Potocki Kacper 17 pkt

2.Żera Wiktoria 17 pkt

3.Sójka Karol 16 pkt

4.Nasiłowska Sylwia 14pkt

Przeprowadzona ankieta ukazała przyrost zdobytej wiedzy przez uczniów. Na koniec programu innowacyjnego zostaną ocenione i nagrodzone wszystkie najlepsze prace i prezentacje, podczas gali podsumowującej projekt innowacyjny.