RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Aktualności Rok Szkolny 2016/2017


UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ JUŻ JUTRO!!! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 
SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW W ZAWODACH REGIONALNYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

22 września to piękny dzień dla sportowców z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W pierwszych zawodach regionalnych w LA w Siedlcach reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 4 medale. Klaudia Teluk zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal. Miłą niespodziankę sprawili nam uczniowie pierwszych klas. Adrianna Kisiel zdobyła drugie miejsce w skoku w dal, a Kamil Jabłoński znalazł się na drugim miejscu podium w pchnięciu kulą. Rewelacyjnie pobiegła sztafeta dziewcząt w składzie: Klaudia Teluk, Paulina Zdanowicz, Magdalena Pingwara i Adrianna Kisiel. W biegu sztafetowym 4 x 100 m uczennice ZS Nr 1 wywalczyły trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy :)

Galeria

 
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

22.09.2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, Panią Ewą Murawską – przedstawicielem Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, psychologiem szkolnym Panią Patrycją Wierzbicką –Kucharek oraz wychowawcami klas pierwszych.
Na początku Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska przywitała zgromadzonych rodziców oraz wyraziła pewność, że decyzja dotycząca wyboru naszej szkoły, jako placówki, która zajmie się procesem dydaktyczno-wychowawczym ich dzieci przez najbliższe trzy lub cztery lata, była trafna. Ponadto, Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska przedstawiła informacje dotyczące uroczystego otwarcia hali sportowej powstałej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego oraz o 5. Mazowieckim Przystanku PaT, który odbędzie się m.in. w nowopowstałej hali.

Więcej…
 
KONFERENCJA Z OKAZJI EUROPEJSKICH DNI JĘZYKÓW PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

20.09.2016r. Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach zorganizowały konferencję z okazji Europejskich Dni Języków traktującą o „Podejściu innowacyjnym w nauczaniu języków obcych”.
Wszyscy uczestnicy spotkania zostali powitani przez Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pana Adam Skupa oraz Kierownika Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Panią Grażynę Sobiczewska. Następnie dr Marta Kotarba – Kańczugowska, z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie wygłosiła wykład pt. „4 żywioły w mojej klasie. Innowacje w nauczaniu języków obcych”, po czym głos zabrała Pani Ewa Dombrowska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty, w sprawie  aspektów prawnych w innowacyjnej działalności nauczyciela.

Więcej…
 
WARSZAWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2016 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

16 września 2016 roku 115 maturzystów z  ZSNr1 w Sokołowie Podlaskim uczestniczyło w XI edycji Warszawskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016. W spotkaniu zorganizowanym w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej wzięli udział uczniowie klas: III B, IV E, IV F, IV H, IV I, IV j, którzy przebywali tam pod opieką nauczycieli: p. A. Bocian, P. M. Filipiak, p. M. Jackowskiej, p. E. Markowicz – Wcisłak, p. U. Mielniczuk,p. M. Przyborowskiej,  p. A. Raszuk, p. I. Rudaś, p. M. Stelmach i p. A. Elbicha.
Maturzyści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni z całego kraju, porozmawiać z ich przedstawicielami na temat proponowanych kierunków  kształcenia, zasad rekrutacji czy warunków studiowania. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także spotkania z ekspertami OKE w Warszawie- panią Danutą Król i panem Marianem Pacholakiem- na których analizowano wymagania i zadania egzaminacyjne, poruszano  tematy zasad, zmian, sposobów podchodzenia do wypełniania arkusza i błędów najczęściej popełnianych na maturze z języka polskiego i matematyki. Uczniowie nie tylko wysłuchali wykładów specjalistów, ale także mieli szansę zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi na dręczące ich pytania dotyczące egzaminu maturalnego. Organizatorzy zapewnili również możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy starali się ułatwić młodym ludziom dokonywanie wyborów zgodnych z ich predyspozycjami.Uczniowie opuścili Salon Maturzystów z całą pewnością lepiej przygotowani do egzaminu i wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Galeria

 
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW I POMOCY NAUKOWYCH ZAKOŃCZONY PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych i pomocy naukowych. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, ich rodziców jak  i nauczycieli naszej szkoły. Na początku września uczniowie przynosili do biblioteki szkolnej podpisane i wycenione podręczniki szkolne, które następnie bibliotekarze i wybrani uczniowie wprowadzali do ewidencji.
Podczas kiermaszu, który odbył się 13 września w świetlicy szkolnej, uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, jak i zawodowych.  W sumie sprzedano 170 książek za łączną sumę ponad 5000 zł. Jak co roku 10% sumy ze sprzedaży podręczników bibliotekarze przeznaczą na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej.
Kiermasz podręczników szkolnych przygotowały panie : Monika Filip i Renata Chomiuk (bibliotekarze) oraz pani Izabela Rudaś (nauczyciel j. niemieckiego) i pani Magdalena Filipiak (opiekun świetlicy szkolnej). Tegoroczną imprezę szkolną wsparli uczniowie z kl. 3f : Adrian Remiszewski, Anna Błońska, Mateusz Zawadzki, Nataniel Iliewski Kinga Paczóska i Sylwia Nasiłowska.

Galeria

 
Narodowe Czytanie ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Narodowe Czytanie, zainicjowane przed 5 laty przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, na stałe już wpisało się w kalendarz imprez szkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W poprzednich latach czytano już ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz ,,Lalkę" Bolesława Prusa. W tym roku podczas internetowego głosowania Polacy wybrali powieść  Henryka Sienkiewicza ,,Quo vadis", którą to uroczyście odczytano również w naszej szkole w dniu 21 września w świetlicy szkolnej.
Imprezę szkolną oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, czytając fragment powieści naszego noblisty, przedstawiający rozmowę Petroniusza i Winicjusza, głównych bohaterów ,,Quo vadis". Kolejno ciekawe fragmenty powieści przedstawiali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wśród uczniów byli to: Ula Sawicka (kl. 4h), Łukasz Rzemek i Maciej Kisieliński (kl. IVi), zaś nauczyciele to : p. Krystyna Romańczuk (nauczyciel      j. polskiego), p. Anna Jankowska (nauczyciel przedmiotów zawodowych), p. Halina Chojecka (nauczyciel matematyki) oraz ks. Tomasz Żukowski. Ciekawy fragment powieści opisujący walkę Ursusa z turem przedstawiła także p. Renata Romańczuk (nauczyciel j. polskiego) w parze ze swoim wychowankiem Mateuszem Strusiem, uczniem kl. 3j.
Imprezę szkolną uświetnił pokaz prezentacji multimedialnej, przedstawiający życiorys i twórczość Henryka Sienkiewicza oraz wybrane fragmenty filmu ,,Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Galeria

 
„BĄDŹ ŚWIADKIEM MIŁOSIERDZIA” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

14 września grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 wraz z nauczycielami udała się na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Serpelic.
Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił ks. Biskup przebiegało pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia” i było podziękowaniem za przeżycie Światowych Dni Młodzieży zarówno w diecezji, jak i w Krakowie. Organizator spotkania ks. dr Andrzej Lubowiecki, podkreślił, że było to także dziękczynienie za 25 lat Diecezji Drohiczyńskiej, wielkie dary miłosierdzia otrzymywane w Roku Miłosierdzia oraz Chrzest Polski i chrzest każdego z przybyłych. Przypominały o tym kopia krzyża i ikona Maryi Światowych Dni Młodzieży, chrzcielnica i paschał, przy których odnowiono przyrzeczenia chrzcielne, a także ornaty celebransów, pochodzące ze spotkania młodzieży świata z papieżem Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 6

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.