RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Aktualności Rok Szkolny 2016/2017


Sprzątanie Świata - Polska 2016 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Sprzątanie Świata - Polska 2016

Podaj dalej…

Drugie życie odpadów

16 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Uczniowie klasy Ii pod opieką nauczycieli wzięli udział w praktycznej lekcji kreowania postaw przyjaznych środowisku w zakresie rozwoju zrównoważonego ( ekorozwoju ), poszanowania zasobów naturalnych, a także racjonalnej gospodarki odpadami. Zdobyli cenną wiedzę na temat odpowiedzialności za stan środowiska i roli, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w mieście.
Urząd Miasta Sokołów Podlaski zaopatrzył uczniów w niezbędne do przeprowadzenia akcji worki i rękawice, a także materiały i obsługę organizacyjną.
Opiekunowie: Iwona Piętka, Elżbieta Gdula


 
NARODOWE CZYTANIE NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Na początku nowego roku szkolnego nauczyciele języka polskiego zorganizowali NARODOWE CZYTANIE w klasach I i II.  Ogólnopolska akcja wpisuje się w politykę oświatową MEN, która jako pierwsze zadanie na rok 2017/2018 wymienia upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie bardzo chętnie podjęli tę inicjatywę. Lektura, którą w tym roku wybrano podczas internetowego głosowania -  to książka „Qvo vadis?” H. Sienkiewicza.
To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, który sprawował patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem ogólnopolskim.
Powieść historyczna wpisuje się w założenia podstawy programowej z języka polskiego zarówno na III, jak i na IV etapie kształcenia.
Niech refleksja płynąca z przeczytanych fragmentów „Qvo vadis?” przyczyni się do większej wrażliwości w patrzeniu na świat, niech będzie inspiracją dla uczniów do częstego obcowania z literaturą piękną.

Galeria

 
Warsztaty profilaktyczne pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Uczennice naszj szkoły miały możliwość uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO" prowadzonych prez p. Ewę Murawską - psychologa z Poradni Psychologiczno Peagogicznej. Warsztaty są realizoawne w ramach projektu współfinnsowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i są dedykowane młodym dziewczętom - przyszłym matkom. Tematem warsztatów jest FAS tzw. Zespół Alkoholowo - Płodowy czyli jakie konsekwencje dla dziecka niesie ze sobą spożywanie alkoholu przez ciężarne kobiety. Pierwsze warsztaty dla dziewcząt odbyły się 12.09.2016r. Uczennice aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z zaciekawieniem słuchały wykładu w związku z czym planowane są kolejne grupy warsztatowe dzięki czemu dziewczęta będą miały okazję zwiększyć swoją świadomość w tym obszarze.

Więcej…
 
Zajęcia profilaktyczne z psychologiem PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dnia, 08.09.2016r. dla uczniów naszej szkoły odbyły się zajęcia profilaktyczne z psychologiem p. Ewą Murawską. Tematem zajęć były środki psychoaktywne z nacikiem na tabletki zawierające amfetaminę po które coraz częściej sięgają młoe dziewczęta z zamiarem pozbycia się zbędnych kilogramów po czym w niedłygim czasie okazuje się, że są uzależnione od amfetaminy. Zajęcia miały na celu ukazanie przykrych konsekwencji związanych z nabywaniem w internecie środków nieznanego pochodzenia. Kolejną kwestią będącą ostatnimi czasy "na topie" było omówienie działania tabletki GHB potocznie zwanej tabletką gwałtu jako przestroga zwłaszcza dla dziewcząt aby kontrolowały miejsca w których zostawiają swoje napoje podczas wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich oraz z rozwagą dobierały towarzystwo.

Więcej…
 
PODSUMOWANIE XII EDYCJI „KONKURSU - ZBIÓRKA MAKULATURY” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

Przed końcem ubiegłego roku szkolnego 2015/2016 tj.23 czerwca br został rozstrzygnięty konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dot.zbiórki makulatury, w którym aktywny udział brali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oraz ich rodziny.

Konkurs trwał od 7 grudnia2015r do końca marca 2016r. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko i jest odpowiedzialny za jego stan obecny i przyszły. W odpowiedzi, za nasze uczestnictwo i uzyskane efekty otrzymaliśmy DYPLOM UZNANIA podpisany przez Pan Adama Struzika –Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nasza szkoła zajęła VI miejsce wśród 24 szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj.mazowieckiego. W czasie podsumowania konkursu Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Pan Marcin Podgórski stwierdził, że cieszy fakt nieustannego zainteresowania konkursem, a ilość zebranej makulatury pozwoliła uchronić przed wycięciem las o powierzchni 12 hektarów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu. W tym nowym roku szkolnym mamy jednak nadzieję, że przy kolejnej edycji tego konkursu, dzięki naszemu większemu zaangażowaniu, będziemy mogli uzyskać jeszcze wyższe osiągnięcia.

Koordynator akcji – Elżbieta Gdula

Więcej…
 
Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczął się uroczystością w świetlicy szkolnej. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego prowadzący serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych : dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i uczniów. Szczególnie w społeczności szkolnej powitani zostali uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.
Są to klasy:
· I a Liceum Ogólnokształcące klasa policyjno-strażacka i medyczno-sportowa,  wychowawca- pan Rusłan Mielniczuk
· I e technik ekonomista z innowacją asystencko- sekretarską i technik logistyk- klasa wojskowa, wychowawca- pani Halina Chojecka
· I f technik logistyk-klasa wojskowa,  wychowawca- pan Krzysztof Niemirka
· I i technik mechanik i technik hotelarstwa z elementami aranżacji florystycznych wnętrz,  wychowawca- Pani Bożena Niegowska
· I j technik informatyk z innowacją,, Tworzenie gier komputerowych”, wychowawca- pani Magdalena Linczewska
· I L Zasadnicza Szkoła Zawodowa,  wychowawca- pani Ewa Dobrzycka

Więcej…
 
List Starosty Sokołowskiego do młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
 
Spotkanie integracyjne klas pierwszych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

31.08.2016r. o godzinie 10.00. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego wraz z wychowawcami. Na początku spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska uroczyście i niezwykle serdecznie przywitała uczniów, którzy postanowili wybrać naszą szkołę, jako miejsce, które pomoże im przygotować się do startu w dorosłe życie. Młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem słuchali o wszystkich udogodnieniach, które czekają na nich w naszej placówce. Szeroki wachlarz propozycji otwiera przepiękna hala sportowa, sala gimnastyczna, sala do zajęć tanecznych, strzelnica, siłownia, biblioteka, profesjonalnie wyposażone pracownie – wszystko po to, aby każdy z uczniów mógł się rozwijać w wybranym przez siebie kierunku. Następnie Pan Wicedyrektor Marek Lewoniec przedstawił wychowawców klas pierwszych, po czym uczniowie wraz ze swoimi opiekunami udali się do sal lekcyjnych, gdzie zostały im przedstawione zasady bezpieczeństwa oraz normy panujące w szkole. Był to również czas na zapoznanie się z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcą. Ostatnim elementem spotkania integracyjnego było zaprezentowanie uczniom budynku szkoły, w którym spędzą kolejne trzy lub cztery lata.

Drodzy uczniowie klas pierwszych! Życzymy Wam samych sukcesów! Niech czas spędzony w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego będzie dla Was owocny.

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 6

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.