RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Aktualności Rok Szkolny 2016/2017


Natalia z II B napisała Ogólnopolskie Dyktando w Katowicach PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

16 października 2016 roku uczennica klasy II B - II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim - Natalia Kryńska wzięła udział w narodowej klasówce. Dyktando tradycyjnie przygotował znany językoznawca, przewodniczący Rady Języka Polskiego prof. Andrzej Markowski. Uczestnicy przedsięwzięcia zmagali się z tekstem quasi-kulinarnym, który zrodził się z panującej obecnie mody na gotowanie, jak zaznaczył sam autor dyktanda. W jury zasiedli wybitni znawcy polskiej ortografii: prof. Jerzy Bralczyk, ks. prof. Wiesław Przyczyna oraz prof. Edward Polański. Podstawą dyktanda był Najnowszy słownik ortograficzny PWN. W tym słowniku pojawiły się po raz pierwszy takie określenia jak, np. „cud – miód, ultramaryna” pisane z łącznikiem i przecinkiem.

Więcej…
 
Uczniowie ZS Nr 1 z patentem strzeleckim PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna jaką są klasy mundurowe. Uczniowie klas licealnych oraz technikum poza przygotowaniem do matury i uzyskaniem dyplomów zawodowych mają możliwość zdobywania nowych uprawnień.
Młodzież z klas mundurowych od pierwszego roku nauki w ZS Nr 1, podczas zajęć praktycznych uczy się strzelać z różnego rodzaju broni. Na początku jest to broń pneumatyczna, a zajęcia odbywają się w szkolnej strzelnicy. Uprawnienia instruktora strzelectwa posiada aż trzech nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia. W drugiej i trzeciej klasie wprowadzana jest broń palna, z której uczniowie uczą się strzelać w strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Sokołowie Podlaskim. W trzecim roku nauki mają oni możliwość zdobycia patentu strzeleckiego.
16 października br. w Zespole Strzelnic Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego ”Dragon” przed Komisją Licencyjną Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego stanęło  30 uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Ich celem było zdobycie patentu strzeleckiego. Wszyscy świetnie się spisali i zdali egzamin.

Więcej…
 
Wygrany turniej piłkarski PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

11 października na boisku SP 4 w Sokołowie Podlaskim      odbył się turniej piłkarskich „szóstek” w ramach Międzypowiatowej Licealiady szkół ponadgimnazjalnych . Udział w turnieju wzięły cztery zespoły: ZS 1 Sokołów Podlaski , ZSP 3 Siedlce, LO Węgrów i LO 2 Siedlce.  Nasz zespół wygrał wszystkie spotkania i awansował do następnego turnieju.
Wyniki:
ZS 1 Sokołów Podlaski – LO2 Siedlce  4 : 1(Toczyski Jacek x 2, Zalewski Mateusz, Rozbicki Mateusz)
ZS 1 Sokołów Podlaski- ZSP3 Siedlce 2:0 (Zalewski Mateusz, Toczyski Jacek)
ZS 1 Sokołów Podlaski- LO Węgrów 4:0 ( Komycz Kacper x 2, Zalewski Mateusz, Zieliński Daniel)
Skład zespołu:
  1. Klimczuk Mateusz
  2. Adnrzejczuk Piotr
  3. Komycz Kacper
  4. Zalewski Mateusz
  5. Przybyszewski Karol
  6. Miszczuk Patryk
  7. Zieliński Daniel
  8. Ruciński Grzegorz
  9. Toczyski Jacek
10. Rozbicki Mateusz

Trener: Rusłan Mielniczuk

 
BICIE REKORDU GUINNESSA PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

17 października 2016 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyło się Bicie Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej.
W hali zgromadziło się wiele osób, m.in. przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami, a także strażacy, policjanci i ratownicy medyczni – osoby na co dzień odpowiedzialne za ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.
Organizatorem bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Bibie rekordu uroczyście otworzyła Pani Marta Sosnowska Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego.

Galeria

 
Pokaz ratownictwa PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Dnia 12 października 2016 r. uczniowie z klasy ratownictwa medycznego wraz z Panem Robertem Golatowskim uczestniczyli w Szkolnych Dniach Profilaktyki w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim.
Uczniowie naszej szkoły dla uczniów gimnazjum przeprowadzili zajęcia i poruszyli następujące zagadnienia:
·    Omdlenie
·    Utrata przytomności
·    Ukąszenie przez kleszcze
·    Zawał
·    Epilepsja
·    Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
·    Użycie AED (defibrylator)
·    Pozycja boczna bezpieczna
·    Wzywanie służb ratunkowych
Podczas zajęć uczniowie wysłuchali prelekcji na temat danych chorób, zasłabnięć, urazów a następnie w sposób praktyczny uczyli jak zachować się w takich sytuacjach, wezwać służby ratunkowe i jak nieść pomoc w takich przypadkach.

Galeria

 
1,2,3… po angielsku mówisz Ty! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W środę 21 września w ramach Europejskiego Dnia Języków’ 2016 odbyła się pokazowa multimedialna lekcja języka angielskiego, przeprowadzona przez nauczycielkę – Justynę Maćkowiak, w której uczestniczyli uczniowie klasy II H.
Podczas lekcji została zastosowana innowacyjna „Metoda123”, opracowana przez międzynarodowy zespół specjalistów  w taki sposób, by jego użytkownicy przyswajali języki obce w jak najszybszym czasie.
Przyswajanie wiedzy jest efektywne, kiedy uczymy się poprzez kanały tzw. domniemane (czyli w sposób indukcyjny). Na lekcjach opartych o „Metodę123” to właśnie multimedia stanowią główny katalizator jeśli chodzi zarówno o pozyskiwanie wiedzy leksykalno-gramatycznej, absorbowanie funkcji oraz zdolności językowych.

Więcej…
 
¡Hola! ¿Cómo te llamas? – czyli nasza pierwsza pogawędka po hiszpańsku PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

We wtorek 11 października w ZS Nr1 odbyła się pierwsza pokazowa, otwarta lekcja języka hiszpańskiego, w której uczestniczyli uczniowie klasy II H, dyrektor szkoły p. Małgorzata Baranowska oraz nauczycielka j. angielskiego - Justyna Maćkowiak. Lekcję przeprowadził lektor Andrzej Zbrożek. Postać naszego szanownego gościa jest nam już doskonale znana, gdyż w ubiegłym roku gościł już w naszej szkole, kiedy to opowiedział nam o pobycie w krajach Ameryki Łacińskiej oraz swojej przygodzie z aktorstwem. Tym razem Pan Andrzej postanowił podzielić się swoją znajomością języka hiszpańskiego, zainteresować kulturą latynoamerykańską oraz zachęcić wszystkich do zgłębiania wiedzy w tym zakresie.

Więcej…
 
ŻYCZNIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

„ Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz…”
Colin P. SissonCałej społeczności szkolnej – dyrekcji, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom i rodzicom Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy samych radości i sukcesów, realizacji wszystkich celów i zamierzeń oraz tego, by podejmowany trud zawsze był źródłem satysfakcji.
Serdeczne życzenia kierujemy w stronę emerytów – dyrektorów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, aby każdy dzień przynosił zdrowie i siły do realizacji nowych planów i marzeń.

 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 6

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.