RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Białowieża
ZS Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim rozpoczął współpracę z Domem Dziecka w Białowieży PDF Drukuj
Wpisany przez A. Czerkas   
czwartek, 09 stycznia 2014 06:06

    Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem obu placówek była akcja charytatywna pod hasłem: „Akcja mikołajkowa dla Białowieży”. W ramach niej uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, dyrekcja szkoły zaangażowali się w zbiórkę odzieży, obuwia, przyborów szkolnych, gier i książek dla wychowanków Domu Dziecka w Białowieży. Wybrane klasy zdecydowały się na zakup mini-zestawów kosmetyków dla chłopców i dziewcząt. Uczniowie ZS Nr 1 przygotowali również paczkę ze słodyczami.           

     Wszystkie prezenty trafiły do rąk dzieci i młodzieży z Domu Dziecka jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 19 grudnia 2013 roku. W wyjeździe do Białowieży uczestniczyło 3 pracowników szkoły: Aneta Czerkas- psycholog i nauczyciel języka rosyjskiego, Monika Filip- nauczyciel bibliotekarz oraz Mariusz Złotkowski - kierownik gospodarczy szkoły. Pracownicy ZS Nr 1 spotkali się z wychowankami oraz z Dyrektor Domu Dziecka w Białowieży, P. Krystyną Dackiewicz. Opowiedziała ona o realiach panujących w jej placówce, trudnościach dnia codziennego, ale i o możliwościach rozwoju. Piękną puentą rozmowy było obopólne wyrażenie chęci stałej współpracy pomiędzy ZS NR 1 w Sokołowie Podlaskim i Domem Dziecka w Białowieży. Spotkanie zakończyło się wręczeniem przez przedstawiciela wychowanków Domu Dziecka własnoręcznie wykonanego prezentu oraz karty świątecznej z życzeniami dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli i Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

     W ramach zawiązanej współpracy planowany jest kolejny wspólny projekt. Jego realizacja nastąpi wiosną 2014 roku. O szczegółach dowiecie się Państwo odwiedzając szkolną stronę internetową.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom, wychowawcom klas, nauczycielom, pracownikom i Dyrekcji ZS Nr 1 biorącym udział w tym projekcie serdecznie D Z I Ę K U J E M Y!!!

Szczególne podziękowania należą się:

  • Dyrekcji ZS Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego i Domu Dziecka w Białowieży, Paniom Małgorzacie Baranowskiej i Krystynie Dackiewicz za umożliwienie przeprowadzenia akcji, pomoc techniczną i zaangażowanie
  • Pani Magdalenie Linczewskiej za chęci, stałą gotowość do pracy i pozytywne nastawienie
  • Pani Beacie Pękale za klasowy pomysł
  • Pani Monice Filip za pomoc w realizacji
  • Panu Mariuszowi Złotkowskiemu za pomoc w realizacji
Galeria
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.