RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Projekt hotelarz
Podniesienie jakości procesu kształcenia w zawodzie hotelarz PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W roku szkolnym 2009/2010 w naszej szkole zrealizowano projekt "Podniesienie jakości procesu kształcenia w zawodzie hotelarz". Przedsięwzięcia dokonano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.  Projektodawcą został Powiat Sokołowski. Bezpośrednimi zaś beneficjentami  projektu było 84 uczniów klas  I , II i III Technikum Nr 1, kształcących się w zawodzie technik hotelarz oraz 11 nauczycieli ZS Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W ramach projektu zrealizowano:

  • 3 wyjazdy studyjne uczniów klas IH, IIH, IIIH (hotelarze) do hoteli i pensjonatów na trasie Kraków – Zakopane – Poprad (Słowacja), podczas których młodzież zaznajomiła się z obiektami związanymi z zawodem hotelarza oraz uczestniczyła praktycznych zajęciach dotyczących wykonywania zawodu hotelarza. Dodatkowym atutem wyjazdu było zwiedzanie różnych miejscowości, a w nich hoteli: Kraków – „Crakovia” , „Stary” , „Saski” ; Zakopane – „Sramary”, „Kasprowy” ; Poronin – Pensjonat „Limba”; Poprad – „Sobota” .W Zakopanem zaś uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzali: obiekty sportowe, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Jaszczurówkę, Muzeum Tatrzańskie, wjechali kolejką na Kasprowy Wierch i na Gubałówkę, a zjechali wyciągiem krzesełkowym, skąd podziwiali niepowtarzalną panoramę Tatr. Pięknem polskich gór zachwycali się także podczas wycieczki w Dolinę Kościeliską i do wąwozu Kraków, a także na Halę Kondratową i Halę Gąsienicową. W Popradzie spędzili miło czas w parku wodnym "Aqua City"- baseny  i zjeżdżalnie wodne, sztuczne rzeki, gejzery wodne i sztuczne wodospady, sauna to atrakcje,   z których chętnie korzystali po zajęciach w hotelu. W Krakowie wraz z przewodnikiem zwiedzili: Wawel z Kryptą Wieszczów, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki i najstarszą część Uniwersytetu Jagielońskiego- Collegium Maius.
  • Utworzono pracownię do praktycznej nauki zawodu hotelarz i wyposażono ją w niezbędny sprzęt dydaktyczny wraz z oprogramowaniem.
  • Uczniowie i nauczyciele biorący udział  w projekcie otrzymali komplet  podręczników do przedmiotów zawodowych, gadżety promocyjne (artykuły biurowe, piłeczki antystresowe) oraz przedmioty na wyjazd (plecak, torbę podróżną, bluzę, koszulkę, czapkę).
  • Wzbogacono bibliotekę szkolną w filmy DVD i plansze wykorzystywane w trakcie nauki w technikum hotelarskim.
  • Uczniowie uczestniczyli w kursie kelnerskim i  barmańskim ("ABC barmana"), prowadzonym przez Ogólnopolską Szkołę Barmanów, z siedzibą w Warszawie. Program kursu został opracowany z myślą o praktycznym przygotowaniu do zawodu, dlatego większość czasu poświęcono zajęciom za prawdziwym barem (przygotowywanie setki drinków), a nie w sztucznie przygotowanej sali. Kurs zaś zakończył się egzaminem i uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu Barmana I stopnia w języku polskim i angielskim.
  • Beneficjant (projektodawca) – Powiat Sokołowski
 


BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.