RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Szkoła Współpracy
Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

ZS Nr 1 zakończył szkolenia teoretyczne i zajęcia praktyczne w ramach projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Kolejnym bardzo ważnym etapem działań projektowych jest stworzenie dokumentu pod nazwą „Szkolny Program Aktywnej Współpracy” (SPAW). Do pracy nad treścią dokumentu zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli zainteresowanych tworzeniem nowej jakości współpracy na płaszczyźnie szkolnej i okołoszkolnej. Zakończenie prac nad dokumentem przewidziane jest na 30.01.2014 roku. Dokument zostanie zatwierdzony przez Dyrekcję szkoły, Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, a następnie przez MEN.

Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy osoby z wizją nowoczesnego modelu współpracy, do podzielenia się swoimi pomysłami ze szkolną 6 RUN: Gabrielą Smolik, Sylwią Kostyrą, Ewą Żurawicką-Księżopolską, Grzegorzem Kamińskim, Agnieszką Kusak, Anetą Czerkas.

Na koniec dzielimy się atmosferą jaka panowała na ostatnim siedleckim warsztacie 19.11. 2014r.  

Galeria

 
Zachęcamy do stałej współpracy! PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Zapraszamy na spotkanie ogólne: przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli, które odbędzie się 1 października 2014 r. o godz. 16.30 w świetlicy szkolnej. W spotkaniu będzie również uczestniczyć Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska i Pani Elżbieta Mielczarek- opiekunka szkoły w projekcie „Szkoła Współpracy”.

Celem spotkania przedstawicieli całej społeczności szkolnej będzie omówienie postulatów i wniosków z poszczególnych debat (rodzicielskiej, uczniowskiej, nauczycielskiej).

 

Członkowie szkolnego zespołu RUN: Ewa Żurawicka-Księżopolska, Grzegorz Kamiński, Aneta Czerkas, Agnieszka Kusak, Gabriela Smolik i Sylwia Kostyra

Przygotowały: A. Czerkas i A. Kusak

 
Powrót z siedleckich warsztatów do wspólnej pracy PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

19 września 2014 r. w Siedlcach szkolna szóstka R- U- N wzięła udział w I zajęciach warsztatowych. Rodzice, uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1 pracowali z zespołem z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie. Opiekunem dwóch zespołów była Pani Elżbieta Mielczarek-socjoterapeutka i kynoterapeutka z Grodziska Mazowieckiego.

Praca warsztatowa była długa, ale owocna. Szkoły szczegółowo analizowały wnioski z przeprowadzonych debat. Po raz pierwszy rodzice, uczniowie i nauczyciele pracowali wspólnie nad poszczególnymi zadaniami. Wykonali wizualizację szkoły w 3 obszarach: dydaktyka i wychowanie, organizacja pracy oraz organizacja przestrzeni szkoły. Do każdego obszaru wytypowali konkretne zadania do wykonania i spośród nich wybrali jedno, ich zdaniem, priorytetowe. Główne zadanie zostało szczegółowo rozpisane na cele operacyjne, zostały wyznaczone terminy do realizacji i osoby odpowiedzialne za ich realizację.

Wnioski z pracy warsztatowej naszej szkolnej szóstki R- U- N zostaną omówione na spotkaniu przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli. Spotkanie całej społeczności szkolnej ZS Nr 1 zgodziła się poprowadzić opiekunka I warsztatu- Pani Elżbieta Mielczarek.

Wspólna praca rodziców, uczniów i nauczycieli była ciekawym doświadczeniem. Pokazała każdej z grup perspektywę drugiego, przełamywała stereotypowe myślenie i uświadamiała, że tylko jako zgrany zespół, umiejący WSPÓŁPRACOWAĆ, możemy osiągnąć sukces!

Galeria

Przygotowała: A. Czerkas

 
II Debata Uczniowska PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Zaproszenie na II Debatę Uczniowską przyjęło aż 49 uczniów z naszej szkoły! Spotkanie przedstawicieli uczniów klas 1, 2, 3 i 4 odbyło się w sali gimnastycznej. Zaplanowane było na 1,5 godziny zegarowej. Mając już doświadczenie z I i II debaty wiemy, że jest to zbyt mało czasu, aby omówić wszystkie sprawy uczniowskie. Obiecujemy, że kolejne nasze spotkanie będzie dłuższe!

Dziś chciałyśmy przekazać WSZYSTKIM UCZNIOM co działo się na wtorkowej debacie.

Zapytałyśmy uczniów o kilka ważnych spraw:

  • co w naszej szkole funkcjonuje dobrze, jest OK., z czego jesteśmy zadowoleni,
  • co kwalifikuje się do poprawy, co trzeba zmienić, co warto udoskonalić,
  • jak wyobrażają sobie naszą szkołę, kto nią kieruje, kto lub co napędza nas do działania, a kto/co wręcz odwrotnie, dokąd zmierzamy, jaki jest nasz cel główny, co nam utrudnia osiągnięcie celu, gdzie jest nasze „miejsce” w tej szkole.

Pytania okazały się trafne, gdyż uczniowie sypali jak z rękawa + i – naszej szkoły. Wszystkie spisane postulaty zabieramy ze sobą do Siedlec na I warsztat, który odbędzie się 19.09.2014 r. Będziemy pracować od 9.30 do 16.30 wraz z rodzicami i nauczycielami z naszej szkoły.

Oczywiście poinformujemy Was o wynikach naszej pracy! Trzymajcie za nas kciuki!! Pozdrawiamy Was!!!

Gospodarze II Debaty Uczniowskiej

G. Smolik i S. Kostyra

Przygotowała: A. Czerkas

Galeria

 
II Debata Nauczycielska w ZS Nr 1 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
II Debata Nauczycielska przeszła do historii… Krąg zaangażowanych w projekt „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” powiększa się! 29 nauczycieli- wychowawców pracowało z psychologiem P. Agnieszką Bergtold- Kuczyńską.

II Debata Nauczycielska dotyczyła:

  • działań wspólnych: co nauczyciele, rodzice, uczniowie JUŻ robią wspólnie,
  • które z tych działań mają charakter stały, a które akcyjny,
  • które obszary w szkole działają efektywnie, a które należy zakwalifikować do poprawy,
  • wizualizacji szkoły jako całości „na jakim wózku jedziemy?” (co nas napędza, co hamuje, dokąd zmierzamy, jaki jest nasz główny cel, jakie przeszkody spotykamy na swojej drodze, kto jest naszym kierowcą, po jakiej drodze jedziemy),
  • działań podejmowanych w stosunku do rodziców,
  • kompetencji Samorządu Uczniowskiego.

A już w piątek, 19 września, podczas I warsztatu, szkolny zespół 6 RUN będzie miał okazję pracować na podstawie wniosków wysuniętych z debaty.

Przygotowała: A. Czerkas

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.