RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wolontariat
Sokołowskie Igrzyska Dzieci klas 1-3 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W dniu 13.06.2016r. wolontariusze z ZS Nr 1 pod opieka J. Bujalskiego obsługiwali Sokołowskie Igrzyska Dzieci klas 1-3. Impreza zorganizowana przez OSiR odbyła się na stadionie miejskim w Sokołowie Podlaskim. Wzięły w niej udział dzieci ze szkół sokołowskich i powiatu sokołowskiego. Rywalizowały one w trzech konkurencjach: bieg na 50m, skok w dal i rzut piłką lekarską. Nad ich sprawnym i bezpiecznym przebiegiem czuwali wolontariusze. Notowali wyniki i wręczali medale zwycięzcom. Impreza była bardzo udana, a wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Galeria

 
ZESPÓŁ SZKÓŁ DLA ŻYCIA I RODZINY PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Już po raz piąty ulicami Sokołowa Podlaskiego przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło brzmiało: „Gdy rodzina zjednoczona żadne zło jej nie pokona”. Kolorowy pochód z transparentami i hasłami związanymi z obroną życia i rodziny wyruszył z placu Konkatedry w kierunku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i katecheci z Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, promując w ten sposób podstawowe wartości rodzinne i szacunek dla każdego ludzkiego życia.

Marsz…jest pozytywną formą promocji wartości życia ludzkiego i etosu małżeństwa jako przymierza mężczyzny i kobiety - mówił główny organizator marszu ks. Piotr Arbaszewski  - duszpasterz rodzin diecezji drohiczyńskiej. W trakcie marszu uczestnicy mogli wysłuchać katechezy na temat rodziny oraz świadectw uczestników dotyczących różnych sfer życia i problemów dzisiejszej rodziny. Marsz zakończył się przejściem Bramą Miłosierdzia i odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium.

Następnie większość uczestników udała się na Festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Tam również wolontariusze z naszej szkoły, zgodnie z wypracowaną wieloletnią tradycją, włączyli się w organizację tego dużego przedsięwzięcia.

Uczniowie ZS NR 1 po raz kolejny pokazali, że cenne są dla nich podstawowe wartości, takie jak: rodzina, miłość, życie. I jak zwykle nie zabrakło wolontariuszy, na których nawet w niedzielne popołudnie można liczyć, bo przecież człowiek jest tyle wart ile czyni dobrego.

Przygotowała: M. Nowaszewska

 
Przedszkoliada PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

   Wolontariusze z ZS Nr 1 pod opieką J. Bujalskiego obsługiwali "Przedszkoliadę" organizowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim. Impreza odbyła się 6 czerwca 2016r. na stadionie miejskim. Przedszkolaki uczestniczyli w różnych konkurencjach sprawnościowych np. slalom z piłką, minigolf, rzucanie piłką do celu, odbijanie balonów. Wolontariusze przygotowywali i prowadzili poszczególne konkurencje. Dobry kontakt młodzieży z dziećmi sprawił, że maluchy chętnie uczestniczyły w zabawie.

Galeria

   Przygotował: J. Bujalski

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Nr 1 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością,
 obudziłam się i spostrzegłam,
 że życie jest służbą na rzecz innych.
 Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."

                                                                            Matka Teresa z Kalkuty

 

Dnia 7 grudnia 2015 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował Święto Wolontariusza w naszej szkole.

Celem przedsięwzięcia było podziękowanie uczniom za pracę na rzecz drugiego człowieka, którą wykonują z potrzeby serca, bezinteresownie. Bo przecież wolontariusz to osoba zwyczajna, ale i wyjątkowa zarazem. Odważna, ale też umiejąca się wycofać wtedy, kiedy trzeba. Osoba, która z własnej i nieprzymuszonej woli poświęca swój czas na pomaganie. Ktoś, kto mimo swojego młodego wieku zachwyca: swoją postawą, zachowaniem i rozsiewaniem na świecie dobra.

Nasi uczniowie angażują się w liczne przedsięwzięcia. Tylko w tym roku szkolnym pomagali podczas organizacji XI Integracyjnych Spotkań Muzyczno – Tanecznych, Biegu Niepodległości a także systematycznie pomagają odrabiać lekcje uczniom szkół podstawowych.

Gościem spotkania była pani Jolanta Bogaj – koordynator wolontariatu i pracownik CPS w Sokołowie Podlaskim oraz pan Maciej Kowalczyk – przedstawiciel OSiR.

Wolontariusze za swoją pracę otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz dużo ciepłych podziękowań od zaproszonych gości i od dyrekcji szkoły.

Na zakończenie szkolny zespół SzaraBand, pod opieką pana Bogusława Kwiatkowskiego, zaprezentował piękny koncert.

Uroczystość przygotowali opiekunowie: pani Milena Nowaszewska i pan Jerzy Bujalski. Dekoracje pani Magda Filipiak.

Przygotowała: M. Nowaszewska

Galeria

 
Jasełka Bożonarodzeniowe PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

„ZAWSZE ILEKROĆ USMIECHNIESZ SIĘ

  DO SWOJEGO BRATA

  I WYCIĄGNIESZ DO NIEGO RĘKĘ     

 JEST BOŻE NARODZENIE”

                                  MATKA TERESA Z KALKUTY

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, w którym wszystko wydaje się piękniejsze, łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. Blask choinek rozświetla nasze twarze. Życzliwość serca powoduje zwolnienie codziennego biegu życia. Jest to piękna pora roku, pełna zadumy i refleksji.

W poniedziałek 21 grudnia 2015 roku odbyła się szkolna uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W blasku świątecznej dekoracji ks. Arkadiusz Tymoszuk odczytał słowa Ewangelii św.Łukasza o narodzeniu Pańskim i poświęcił opłatki oraz przekazał je zespołom klasowym. Piękne, tradycyjne i nowoczesne kolędy zaśpiewał szkolny zespół  muzyczny Szara Band, pod kierunkiem pana Bogusława Kwiatkowskiego. Zespół tworzą uczniowie: Gabriela Smolik, Klaudia Matysiak, Sylwia Stelengowska, Wiktoria Czarnocka, Kamil Krysiak, Tomek Sosnowski, Piotr Kuryłek i Katarzyna Wojtczuk. Uczniowie zaprezentowali scenki teatralne inspirowane opowiadaniami B. Ferrero. Pierwsza scenka dotyczyła uczynków miłosierdzia względem drugiego człowieka. W rolę pasterza Jonasza, szukającego maleńkiego Jezusa, wcielił się Krzysztof Sapieja z klasy IF, kobietę z płaczącym z zimna dzieckiem zagrała Dominika Małczuk z klasy IIB, głodną dziewczynę – Sylwia Stelengowska II B, a anioła – Kamila Stephan z II B.W drugiej scence : chłopaka z sercem zagrał Konrad Bieniak z klasy II B, Starca – ks. Arkadiusz Tymoszuk (debiut sceniczny w naszej szkole). Trzecia scenka mówiła o miłości dorosłych, zabieganych dzieci względem starszych, osamotnionych rodziców. Rolę Staruszka zagrał, wspomniany wcześniej aktor - Konrad Bieniak z kl. II B, a rolę listonosza – Grzegorz Krysiak z II B. Obsługa techniczna: Krzysztof Krasnodębski z IVJ. Prowadzenie spotkania: Patrycja Czapska -  klasa I A i Kamil Wasik - klasa I J. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele: pani Milena Nowaszewska, pan Bogusław Kwiatkowski i ksiądz Arkadiusz Tymoszuk. Dekorację przygotowała pani Magda Filipiak z młodzieżą.

Święta Bożego Narodzenia mają bardzo głęboki wymiar duchowy. Jest to czas zadumy i zatrzymania się, w którym możemy pozwolić sobie na luksus czekania na Kogoś ważnego…

Przygotowała: M. Nowaszewska

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.