RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Koło Teatralne


II edycja cyklu edukacyjnego Przez bajki w świat PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     27 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja cyklu edukacyjnego Przez bajki w świat. Szkolna grupa teatralna Sposób na teatr tym razem przygotowała spektakl pt. „Kopciuszek – miłość na tysiąc lat” oparty na przepięknej baśni braci Grimm – Kopciuszek. Od czerwca do października 2014 roku widowisko obejrzało blisko tysiąc naszych najmłodszych i zarazem najwierniejszych widzów: przedszkolaki oraz uczniowie ze szkoły specjalnej (7 i 8 czerwca), mieszkańcy Domu Dziecka w Białowieży (22 września), dzieci ze szkół podstawowych (27 października).

   Nasz spektakl to niezwykła historia, do opowiedzenia której posłużyliśmy się elementami zaczerpniętymi z dzisiejszej rzeczywistości. Zabieg ten miał rozbudzić wyobraźnię młodych widzów oraz zwrócić ich uwagę na zdrowy i bezpieczny tryb życia oraz wartości takie jak: miłość, szacunek, uczciwość, przyjaźń, pracowitość. W przedstawieniu wykorzystano utwory muzyczne znanych współczesnych wykonawców, co sprawiło, iż dzieci świetnie się wspólnie z nami bawiły.

     Cykl Przez bajki w świat to kontynuacja projektu, którego nadrzędnym celem jest: zachęcanie młodzieży do tworzenia sztuki dla dzieci, profilaktyka, edukacja oraz udział w ich wychowaniu poprzez teatr, naukę, zabawę.

     Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, Starostwu Powiatowemu w Sokołowie Podlaskim za wspieranie grupy teatralnej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w cykl Przez bajki w świat. Składamy serdeczne podziękowania dla: dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz dla Zarządu Zespołu Pałacowego im. Ossolińskich w Sterdyni za pomoc w realizacji spektaklu, Miejskich Przedszkoli Nr 2, 3, 5, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, Domu Dziecka w Białowieży, Publicznych Szkół Podstawowych Nr 1 i 2 w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie za udział w naszym projekcie, a dyrektorom wszystkich wymienionych placówek za promowanie wartości fundamentalnych dla prawidłowego wychowania dzieci i młodzieży.

W przedstawieniu udział wzięli:

Maciej Ankiewicz – książę

Sylwia Baran – królowa

Katarzyna Bolewska – macocha

Weronika Deoniziak – pokojówka, dama

Konrad Kamiński – król, mieszczanin

Mateusz Kopówka - herold

Klaudia Łach – wróżka

Magdalena Rytel-Andrianik – córka Kasia

Monika Rytel Andrianik – córka Hania

Dominika Sulej – Kopciuszek

Piotr Gołocki i Krzysztof Krasnodębski – obsługa techniczna

Galeria

 

Opiekunowie i realizatorzy projektu: Agnieszka Pachołowska, Jolanta Iwańska, Mariusz Kurowski.

 

 
Szkolna grupa teatralna Sposób na teatr dla dzieci PDF Drukuj
Wpisany przez A. Pachołowska   

W dniach 11-12.06.2014 r. odbyła się w naszej szkole premiera spektaklu z cyklu „Przez bajki w świat” pt. „Kopciuszek – miłość na tysiąc lat”. Do stworzenia scenariusza posłużyła bajka braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Widowisko miało charakter baśni z zaadaptowanymi elementami ze współczesnej rzeczywistości. Celem tego zabiegu było zwrócenie uwagi najmłodszym odbiorcom na zdrowy i bezpieczny tryb życia oraz wartości takie jak: miłość, szacunek do innych, do siebie, uczciwość, przyjaźń, pracowitość. Druga już edycja cyklu „Przez bajki w świat” to kontynuacja projektu, którego zamysłem jest zachęcanie młodzieży naszej szkoły do tworzenia sztuki dla dzieci, pokonując przy tym barierę różnicy wieku i zwracając uwagę na edukacyjny charakter przygotowywanych spektakli. Młodzi aktorzy poprzez swoją kreatywność podczas realizacji tego rodzaju przedsięwzięć wpływają na rozwój wyobraźni, angażują we wspólną zabawę widzów w taki sposób, aby mogli w niej czynnie uczestniczyć. Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Baranowskiej za wspieranie grupy teatralnej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w cykl "Przez bajki w świat".

Serdeczne podziękowania dla: Miejskiego Przedszkola Nr 2, Miejskiego Przedszkola Nr 3, Miejskiego Przedszkola Nr 5 im. Kubusia Puchatka, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II za udział w naszym projekcie oraz promowanie wartości fundamentalnych dla prawidłowego wychowania dzieci i młodzieży.

W przedstawieniu udział wzięli:

Maciej Ankiewicz – książę

Sylwia Baran – królowa

Katarzyna Bolewska – macocha

Weronika Deoniziak – pokojówka, dama

Konrad Kamiński – król, mieszczanin

Mateusz Kopówka - herold

Klaudia Łach – wróżka

Magdalena Rytel-Andrianik – córka Kasia

Monika Rytel-Andrianik – córka Hania

Dominika Sulej – Kopciuszek

Mateusz Harasimiak i Szymon Jurczak – obsługa techniczna

Opiekunowie i realizatorzy projektu: Agnieszka Pachołowska, Mariusz Kurowski.

Galeria

 
„Tydzień kultury” w Skibniewie z grupą teatralną Sposób na teatr PDF Drukuj
Wpisany przez A. Pachołowska   

W dniach 19-23.05.2014 r. w Zespole Oświatowym im. M. Frąckowiak w Skibniewie realizowany był projekt edukacyjny „Tydzień Kultury”. Sposób na teatr z przyjemnością wziął udział w tym przedsięwzięciu. Nasz spektakl pt. „Pierwsza” umożliwił uczniom zademonstrowanie oraz propagowanie zasad zachowania kultury w miejscach publicznych w sytuacjach dnia codziennego. Tak świetna publiczność i miłe przyjęcie sprawiły, że klimat jaki udało nam się wspólnie stworzyć zawierał wzorce kultury o najwyższym tego słowa znaczeniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie za zaproszenie oraz udział w tym jakże potrzebnym i bardzo ważnym projekcie.

Galeria

 
Zwiastun spektaklu "Pierwsza" PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska   

Szkolna grupa teatralna Sposób na teatr wzięła udział w Festiwalu Teatrów Młodzieżowych, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przygotowaliśmy spektakl pt. „Pierwsza” na podstawie komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”, którego premiera planowana jest na grudzień 2013 roku dla uczniów gimnazjów powiatu sokołowskiego. Laureatów II etapu konkursu wyłoni (do 30 listopada 2013 roku) komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, reżysera – Andrzeja Seweryna. W skład komisji wchodzą także wykładowcy m.in. Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie festiwalu było przesłanie do urzędu marszałkowskiego do 31 października 2013 r. nagrania widowiska.

Obejrzyj zwiastun

 
"Sposób na teatr" PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Pachołowska   SZARAMEDIA klub filmowy

 


Kilka słów o nas ...

 


W 2006 r. w ramach godzin pozalekcyjnych powstała szkolna grupa osób zainteresowanych teatrem, która w 2010 roku zaczęła formalnie funkcjonować pod nazwą „Sposób na teatr” w składzie: Agnieszka Pachołowska, Anna Jaseńczuk, Renata Chomiuk, Magda Filipiak. „Sposób na teatr” to projekt, który skupia w sobie grupę teatralną, recytatorską, plastyczną oraz muzyczno-taneczną. We wszystko, co robimy wkładamy całe nasze serce, a to przynosi efekty w postaci  różnego  rodzaju dowodów uznania ze strony naszych widzów. Jesteśmy po to, by każdy uczeń naszej szkoły mógł spróbować z nami swoich sił jako: aktor, reżyser, scenarzysta czy scenograf, i nie dlatego, że potrafi, ale przede wszystkim dlatego, że nie potrafi.

W roku szkolnym 2013/2014 "Sposób na teatr" tworzą: Klaudia Łach, Dominika Sulej, Katarzyna Bolewska, Sylwia Baran, Klaudia Hardej, Maciej Ankiewicz, Piotr Gołocki, Konrad Kamiński, Weronika Sachajska, Mateusz Danielak, Maciej Czapski, Mateusz Kopówka.

 


Aktualności...

 

 Sposób na teatr na facebooku

 

zapraszamy do polubień !!!

 

 

Nasze małe i duże sukcesy ...

 

  • W piątek 7 marca szkolna grupa teatralna „Sposób na teatr” z okazji Dnia Kobiet odwiedziła Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Jabłonnie Lackiej oraz Dom Pomocy Społecznej w Wirowie. Uczniowie  naszej szkoły wystawili dla pensjonariuszy sztukę teatralną pt. „Pierwsza” przygotowaną na podstawie komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”. 21 marca spektakl miał swoją premierę na naszej rodzimej scenie a 27 marca podczas Dnia otwartego mogli obejrzeć go zaproszeni gimnazjaliści.
  • 11 lutego szkolna grupa teatralna Sposób na teatr wzięła udział w gali finałowej I Festiwalu Teatrów Młodzieżowych, którego organizatorem był Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (zobacz więcej...) „Jako nauczyciel fizyki składam wielki hołd humanistom. Gratuluję młodzieży udanych występów oraz cieszę się z faktu, że dzięki romantycznemu autorowi komedii młodzież tak licznie odwiedziła scenę Teatru Polskiego” - Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty (zobacz więcej...) "Pierwsza" - zwiastun spektaklu

  • 12 stycznia 2014 r. odbył się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Na ratunek”. Zespół Szkół Nr1 z dużym zaangażowaniem włączył się do realizacji tegorocznego finału. Zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Serdeczne podziękowania dla całej grupy teatralnej Sposób na teatr, naszego operatora i montażysty pana Mariusza Kurowskiego, pana Leszka Przybysza z zespołu Hoyraky za zgodę na wykorzystanie utworu Hej Iwane oraz wszystkich tych, bez których realizacja naszego spotu WOŚP byłaby niemożliwa.

  • Wyróżnienie dla Klaudii Łach w XI Konkursie recytatorskim poezji i prozy Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Słowo – dar i tajemnica” 16 października 2013 r. Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach.

  • W ramach obchodu Roku Juliana Tuwima przygotowaliśmy dla najmłodszych widzów z naszego powiatu spektakl "Przez bajki w świat - W Tuwimowie". Od 16 kwietnia do 28 maja 2013 roku przedstawienie wystawiono cztery razy – 16 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury dla dzieci z Miejskich Przedszkoli oraz zaproszonych gości: Starostwa Powiatowego w  Sokołowie Podlaskim, dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1, dyrekcji i opiekunów przedszkoli;  19 kwietnia w Zespole Oświatowym w Bielanach Jarosławach, 23 kwietnia w naszej szkole, do której zaprosiliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz 28 maja w SOK dla dzieci z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie, Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Spektakl edukacyjny odniósł ogromny sukces, obejrzało go ponad pół tysiąca widzów.

  • W związku z Rekolekcjami Wielkopostnymi, w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, 25 marca 2012 r.,  przygotowaliśmy pantomimę pt. „Krzyż Jezusa Drzewem Życia”. Drama była czytelnym przekazem, który mówił o bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Z tym samym projektem grupa wystąpiła 3 kwietnia na rodzimej scenie, wprowadzając nastrój Świąt Wielkanocnych również w naszej szkole.

  • W powiatowym konkursie recytatorskim  "Cztery pory roku - zima. Powiatowe Spotkania z Poezją i Prozą Podlasia", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, uczennice naszej szkoły zajęły: Wioletta Socha -  I miejsce, Weronika Wawer - II miejsce, Patrycja Łałak - III miejsce; Karolina Olszewska za napisanie trzynastozgłoskowca o zimie pt. "Jabłonna Lacka zimą"- I miejsce - marzec 2012 r.

  • W powiatowym konkursie recytatorskim  "Cztery pory roku - jesień", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, uczennica Wioletta Socha zajęła I miejsce - październik 2011 r.

  • W ramach projektu „Nauczymy Cię zaplanować swoją przyszłość zawodową” przygotowaliśmy przedstawienie o życiu i twórczość Marii Skłodowskiej-Curie - wrzesień 2011 r.

Przez cały okres swojej działalności stworzyliśmy wiele ciekawych scenariuszy, opartych nie tylko na lekturach szkolnych, które udało nam się zrealizować z dużym powodzeniem podczas uroczystości szkolnych. Były one dla nas inspiracją do bardziej dojrzałych projektów scenicznych, opatrzonych ciekawą scenografią, oprawą muzyczną i nowatorską choreografią.

 


BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.