RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Nowości książkowe
Nowości książkowe 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka   


1. Powieść obyczajowa

Grochola Katarzyna : Osobowość ćmy
Marcinkowska Danuta i in. : Lawendowy pył
Nurowska Maria : Requiem dla wilka
Nurowska Maria : Drzwi do piekła
Sowa Izabela : 10 minut od centrum


2. Powieść kryminalna

Coben Harlan : Bez pożegnania


3. Powieść fantastyczna

Kate Lauren : Udręka (2 tom cyklu ,,Upadli”)
Lackberg Camilla : Syrenka
Martin George R.R. : Gra o tron

4. Biografie

Bikont Anna, Szczęsna Joanna : Pamiątkowe rupiecie : biografia Wisławy Szymborskiej
Wałęsa Danuta : Marzenia i tajemnice


Poniżej prezentujemy opis wybranych nowości książkowych, zakupionych w roku szkolnym 2012/2013.

 

 
Nowości książkowe 2012 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Autor : Bikont Anna, Szczęsna Joanna

&Pamiątkowe rupiecie są pierwszą pełną biografią Noblistki, gruntownie uzupełnioną w stosunku do wydania, które ukazało się po Nagrodzie Nobla. Autorki dopisały historię burzliwych i bujnych ostatnich piętnastu lat życia Poetki. Dotarły do wielu nieznanych dotąd szczegółów z jej życia, wzbogaciły niepublikowanymi nigdzie fotografiami. Portret niezwykłej bohaterki tej opowieści nabrał powagi i głębi, nie tracąc przy tym swej lekkości. Śmierć Poetki zamknęła jakiś rozdział w historii polskiej literatury. Czytając tę fascynującą biografię, pełną anegdot i wierszy, opisów podróży i przyjaźni, możemy posmakować klimatu Epoki Szymborskiej.      

Autor : Nurowska Maria

& Kontynuacja głośnej powieści Nakarmić wilki z 2010 roku. Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, do wsi, w której przebywała bohaterka Nakarmić wilki, Katarzyna. Joanna chce się spotkać ze swoim idolem, starym reżyserem, który w Bieszczadach kupił dom. Z początku niechętny jej mężczyzna po jakimś czasie zaczyna się nią interesować. Okazuje się, że pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa, jej tajemnicze losy wciąż nie dają spokoju tym, którzy się z nią zetknęli. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej tragicznie doktorantki, zdarza się, że pytają: „Pani ożyła?". Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o swojej poprzedniczce, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której mieszkała Kasia. Nic nie wie o lesie ani o zwierzętach, ale zaczyna żyć życiem tamtej dziewczyny, i choć nie zna zachowań wilków, postanawia odszukać je i sfotografować.

 

Autor : Nurowska Maria

& Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym odnajdziesz miłość.
Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. A potem zadzwoniła na policję. Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie, trafiła do więzienia dla kobiet. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

 

 
Nowości książkowe PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka   

   Poniżej prezentujemy opis wybranych nowości książkowych, zakupionych do biblioteki szkolnej w 2011 r. :

&
Brull Danuta – Z pamiętnika nauczyciela. Coroczne  tornado   
         
Prawdziwa, ale i zaskakująca, szokująca, ale i groteskowa. Autorka, choć z przymrużeniem oka, to szalenie prawdziwie ukazuje polską współczesną szkołę widzianą oczami nauczyciela. Pełna dramatycznych wydarzeń, ale też niepozbawiona ciepła i humoru. Książka dla nauczycieli, którzy odnajdą w niej samych siebie i problemy, z jakimi zmagają się na co dzień; dla rodziców nie zawsze mających pojęcie, jakie są ich "aniołki" w szkole i jaka naprawdę jest sama szkoła, wreszcie dla uczniów mogących spojrzeć na "coroczne tornado" z innej perspektywy.

&   Coetzee John Maxwell - Chłopięce lata

Chłopięce lata otwierają autobiograficzny cykl powieści Coetzeego. To książka wyjątkowa, pierwsza, w której autor opisuje własne dzieciństwo i dojrzewanie w Afryce Południowej epoki apartheidu. Chłopak dorasta w normalnej rodzinie, o jasno podzielonych rolach i wyrazistych poglądach. Pod gładką fasadą pozorów kryją się jednak nienawiść i obłuda, wypaczające charakter kilkuletniego Johna. Deformują jego percepcję świata, niszczą relacje w rodzinie. Coetzee, znany z powściągliwości mistrz chłodnego dystansu, ukazał nierzadko przerażające okoliczności, które ukształtowały styl jego pisarstwa.

&  Grochola Katarzyna – A nie mówiłam!

Grudzień 2010 - Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazuje się czwarta, ostatnia część bestsellerowego cyklu Żaby i anioły Katarzyny Grocholi. Dwa śluby, wielka podróż do Chicago i jeszcze większa katastrofa w redakcji, w której pracuje Judyta. Czy głównej bohaterce uda się dojść do porozumienia z szefem? Czy seria o Judycie kończy się happy endem? Setki tysięcy czytelniczek już to wiedzą.

&  Gutowska-Adamczyk Małgorzata – Cukiernia pod Amorem. Cz.3,     Hryciowie

Wojenna zawierucha. Dramatyczna podróż po okupowanej Europie. Trudy życia codziennego w ponurej rzeczywistości PRL-u. Miłość i pasja. Szczęście i cierpienie. Wielkie namiętności i rodzinne intrygi. To wszystko jest udziałem bohaterów trzeciego tomu "Cukierni Pod Amorem". Prześledźmy ostatni etap ich fascynującej historii.
Czy Idze uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego pierścienia? Czy dziewczyna zrealizuje ambitne plany, a jej ojciec zazna szczęścia? Czy Celina spotka się z miłością swego życia?

&  Hammond Richard – Na krawędzi. Moja opowieść

Richard Hammond, jedna z gwiazd Top Gear, opowiada o uzależnieniu od adrenaliny, biciu rekordu prędkości i wypadku, w którym omal nie stracił życia. 20 września 2006 roku podczas kręcenia jednego z odcinków Top Gear Hammond próbował pobić rekord prędkości lądowej Wielkiej Brytanii. Kiedy pędził ponad 450 kilometrów na godzinę bolidem Vampire z silnikiem odrzutowym, w pewnym momencie samochód oderwał się od ziemi, wypadł z toru i kilkakrotnie przekoziołkował. Życie Hammonda zawisło na włosku... Książka opowiada nie tylko o kulisach wypadku, ale także o wcześniejszych kaskaderskich wyczynach autora. To również niezwykle dramatyczna historia dochodzenia do zdrowia po wypadku. O przebudzeniu Hammonda ze śpiączki, próbach odzyskania utraconej w wyniku wstrząsu mózgu pamięci i żmudnej rekonwalescencji niezwykle ciepło i wzruszająco opowiada jego żona Mindy.

&  Huelle Paweł – Weiser Dawidek

Okrzyknięta przez krytykę arcydziełem, jedna z najwybitniejszych powieści ostatnich dekad, zaliczana już do klasyki polskiej literatury. Bohater i zarazem narrator książki wspomina tajemnicze wydarzenia sprzed wielu lat. Usiłuje rozwikłać zagadkę tytułowego Weisera. Tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami i charyzmą żydowski chłopiec pewnego upalnego lata zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Magiczna, pełna uroku powieść o dzieciństwie, pamięci i granicach poznania.

&  Kalicińska Małgorzata – Dom nad rozlewiskiem

Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści? Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię, może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Waszą historię, albo posłuchacie o tym, co się dzieje nad Rozlewiskiem. Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie. Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też przyszłość - trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zimę. O miłości. Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

& Vargas Llosa Mario – Jak ryba w wodzie. Wspomnienia

W swojej autobiografi i bez cenzury pisze o wybrykach młodości, szalonych miłościach i początkach pisarstwa. Trudna relacja z ojcem, który zostawił matkę w ciąży,i pisanie jako rodzaj buntu przeciwko niemu. Lata spędzone w szkole wojskowej Leoncio Prado, które stały się kanwą jego głośnego debiutu Miasto i psy. Skandaliczny ślub z "ciotką Julią", miłość do kuzynki Patrycji, która stanie się jego drugą żoną, czy burdel zwany Zielonym Domem. To tylko niektóre z wielu sensacji, jakie odkrywa przed nami niezwykły pisarz. Kto czytał powieści Vargasa Llosy, odnajdzie tu wiele znanych już wątków, a kto nie czytał, nabierze wielkiej ochoty...

&  Nurowska Maria – Nakarmić wilki

Kasia, absolwentka warszawskiej SGGW, przyjeżdża w Bieszczady, by zebrać materiał do pracy doktorskiej o wilkach. W stacji naukowej przebywają już Olgierd i Marcin. Mężczyźni nie wierzą, że ich nowa towarzyszka wytrzyma trudy życia w lesie. Kasia jednak okazuje się osobą nie tylko odporną na niewygody, ale też wyjątkowo odważną. Pierwsza nocna obserwacja wilków staje się początkiem wielkiej fascynacji Katarzyny, a kolejne, coraz bliższe spotkania z watahą sprawiają, że między dziewczyną a wilkami wytwarza się niemal mistyczną więź. W jej obliczu wszystkie miejskie rozczarowania tracą znaczenie. Kasia angażuje się obronę okrytych złą sławą zwierząt, sprowadza do pobliskiej wsi owczarki podhalańskie, mające odstraszać drapieżniki i trzymać je z dala od ludzkich zagród. W końcu wchodzi w drogę miejscowemu kłusownikowi, narażając własne życie. W tym samym czasie między nią a Olgierdem rodzi się uczucie.


& Picoult Jodi – Krucha jak lód

Niezapomniana opowieść o tym, jak kruche jest życie oraz do czego może posunąć się człowiek, kiedy chce je chronić.
Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Charlotte i Sean O'Keefe - małżeństwo z kilkuletnim stażem - także wybraliby zdrowie dla swojego dziecka. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich młodsza córka Willow, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości. Ich życie staje się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów, współczujących spojrzeń innych rodziców i, co może najgorsze, nieustannego rozpamiętywania: co by było gdyby? Ciążę Charlotte prowadziła jej najlepsza przyjaciółka - Piper. Po jednym z niewinnych upadków Willow, który kończy się złamaniem obu kości udowych, Charlotte i Sean szukają pomocy u prawnika. Ten doradza im wytoczenie Piper procesu o błąd w sztuce lekarskiej...
Głęboko poruszająca powieść Jodi Picoult ukazuje rodzinę żyjącą z nieprawdopodobnym ciężarem, walkę o utrzymanie rodzinnych więzi oraz potężną siłę miłości.

&  Schmitt Eric-Emmanuel – Oskar i pani Róża

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księcia. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji... Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle. Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.

& Szwaja Monika – Artystka wędrowna

Czy można zaprzyjaźnić się na polecenie? No właśnie! Polecenie takie, nieomal rozkaz, otrzymuje nasza stara znajoma, Wiktoria, której w ''Zapiskach stanu poważnego'' udało się urodzić synka, a w ''Romansie na receptę'' - szczęśliwie wyjść za mąż. W jej życie wkracza energicznie Adela, śpiewaczka operowa, ?sopran wędrowny? (z braku stałego etatu). Piękna, utalentowana, pełna życia i temperamentu... na dodatek w konflikcie z własnym mężem, który coraz gorzej znosi jej ciągłe nieobecności i brak trzydaniowych obiadków domowych. A tymczasem Wika dla swojego męża ma coraz mniej czasu, wróciła bowiem do swojej pierwszej miłości - pracy dziennikarki telewizyjnej.

&  Pilipiuk Andrzej – Operacja Dzień Wskrzeszenia

W trosce o teraźniejszość zmieniamy historię.
Nie uświadczymy tu bohaterów o imionach James, ani popłuczyn po uniwersum Star Wars, Star Trek czy po celtyko-arturiańskiej mitologii, tak natrętnie obecnych w dziełkach SF i fantasy, zaś ich rolę z powodzeniem odgrywają tu kozackie szable, samowary, gruzińskie wina, placki z prawdziwymi owocami i inne produkty z epoki przed konserwantami i barwnikami.
Polska roku 2014 leży w guzach, jak cała reszta świata zniszczona w wyniku wojny jądrowej. Jednak przy pomocy wehikułu czasu można spróbować odwrócić bieg zdarzeń.
Jest w tej książce wszystko to, co lubię: dobra akcja, dużo historii, ciekawa wizja losów naszego kraju.

& Cast P.C., Cast Kristin – Naznaczona, T. 1 cyklu Dom nocy

Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje Na z n a c z o n a i musi się udać do szkoły Domu Nocy. Tylko tam może przejść niezbędną P r z e m i a n ę w dorosłego wampira. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Wkrótce odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sprzymierzeńcem Zoey okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole. Pisarski duet tworzą matka i córka: P.C. i Kristin Cast. P.C. jest znaną i nagradzaną autorką romansów oraz powieści fantastycznych, a także doświadczoną nauczycielką i wykładowczynią. Mieszka i pracuje w Oklahomie. Jej córka, Kristin, jest studentką na uniwersytecie w Tulsie. Zdobyła nagrody za swoje wiersze i osiągnięcia dziennikarskie.

&  Krajewski Marek – Liczby Charona

Każdy może zostać Bogiem, wystarczy tylko poznać odpowiedni kod. Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji za niesubordynację. Wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i... na miłość. Namówiony przez piękną Renatę podejmuje się ryzykownego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie znów wrze. Brutalne morderstwa wstrząsają miastem. I tylko policja wie, co kryje w sobie tajemniczy list od mordercy.
W Liczbach Charona Popielski ma szansę zmienić swoje życie - wrócić do policji i założyć rodzinę z ukochaną kobietą. Ale miłość jest ślepa, podobnie jak sprawiedliwość...

&  Läckberg Camilla – Kamieniarz

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki...
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...
Kamieniarz jest trzecią powieścią kryminalnego cyklu Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się we Fjällbace na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

&  Lauren Kate – Upadli

W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.
"Upadli" to powieść ekscytująca i romantyczna, połączenie wciągającego thrillera i historii miłosnej.

&  Zuchniewicz Paweł – Cuda Jana Pawła II

Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata.
Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa Papieża wyprosiła im uzdrowienie, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które "odmieniały oblicze ziemi".

&  Wojciechowska Martyna – Kobieta na krańcu świata

Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę.
Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci. So Tonh codziennie wyrusza na pole minowe ze świadomością, że może juz nigdy nie zobaczyć swojej rodziny. Jaqueline Aguilera - najpiękniejsza kobieta świata - poddaje się operacji plastycznej i wstrzykuje sobie botoks, bo przecież żadna kobieta nie jest do końca zadowolona ze swojego wyglądu. Daphne Sheldrick poświęciła życie opiece nad afrykańskimi osieroconymi słoniami, które traktuje jak własne dzieci. Czternastoletnia Raisiua z plemienia Himba w Namibii została wydana za mąż wbrew swojej woli.
W książce Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska podpatruje ich codzienne życie, poznaje ich pasje i marzenia. Opisuje losy tych niezwykłych kobiet oraz szuka odpowiedzi, dlaczego tak, a nie inaczej się one potoczyły.

 

 

 

 
Nowości książkowe 2011 PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka   


I. Literatura piękna

1. Powieść obyczajowa :

Brull Danuta – Z pamiętnika nauczyciela. Coroczne tornado
Coetzee John Maxwell – Hańba
Coetzee John Maxwell - Chłopięce lata
Coetzee John Maxwell - Życie i czasy Michaela K.
Craig Emily – Tajemnice wydarte zmarłym
Grochola Katarzyna – A nie mówiłam!
Gutowska-Adamczyk Małgorzata – Cukiernia pod Amorem. Cz.3, Hryciowie
Hammond Richard – Na krawędzi. Moja opowieść
Huelle Paweł – Castorp
Huelle Paweł – Opowieści chłodnego morza
Huelle Paweł – Weiser Dawidek
Kalicińska Małgorzata – Dom nad rozlewiskiem
Kalicińska Małgorzata – Miłość nad rozlewiskiem
Kalicińska Małgorzata – Powroty nad rozlewiskiem
Vargas Llosa Mario – Ciotka Julia i skryba
Vargas Llosa Mario – Jak ryba w wodzie. Wspomnienia
Vargas Llosa Mario - Miasto i psy
Vargas Llosa Mario – Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki
Mendoza Eduardo – Brak wiadomości od Gurba
Mendoza Eduardo – Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa
Mendoza Eduardo – Przygoda fryzjera damskiego
Nurowska Maria – Nakarmić wilki
Picoult Jodi – Krucha jak lód
Schmitt Eric-Emmanuel – Historie miłosne
Schmitt Eric-Emmanuel – Moje ewangelie
Schmitt Eric-Emmanuel – Moje życie z Mozartem
Schmitt Eric-Emmanuel – Oskar i pani Róża
Schmitt Eric-Emmanuel – Pan Ibrahim i kwiaty Koranu
Schmitt Eric-Emmanuel – Ulisses z Bagdadu
Schmitt Eric-Emmanuel – Zapasy z życiem
Szwaja Monika – Artystka wędrowna

 

2. Powieść kryminalna:

Pilipiuk Andrzej – Operacja Dzień Wskrzeszenia

3. Powieść fantastyczna:

Cast P.C., Cast Kristin – Naznaczona, T. 1 cyklu Dom nocy
Krajewski Marek – Erynie
Krajewski Marek – Koniec świata w Breslau
Krajewski Marek – Liczby Charona
Krajewski Marek – Śmierć w Breslau
Läckberg Camilla – Kamieniarz
Läckberg Camilla – Kaznodzieja
Läckberg Camilla – Księżniczka z lodu
Läckberg Camilla – Niemiecki bękart
Läckberg Camilla – Ofiara losu
Lauren Kate – Upadli

4. Literatura faktu (reportaż)

Wojciechowska Martyna – Kobieta na krańcu świata

 

II. Literatura popularno-naukowa

1. Religia

Zuchniewicz Paweł – Cuda Jana Pawła II

2. Psychologia

Carter Philip – 1000 łamigłówek, zagadek logicznych i testów
Strichart Stephen S., Mangrum  Charles T.– Dziecko z ADHD w klasie

3. Literaturoznawstwo

Kancler-Ludwicka Elżbieta, Zawada Wioletta - Nie kończmy na Mrożku (Literatura współczesna w szkole ponadgimnazjalnej)


 

 

 
Nowości książkowe! PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka   

Nowości książkowe 2010!


I. Literatura piękna

1. Powieść obyczajowa

Blasi Marlena de.-Tysiąc dni w Toskanii
Coben H. – Niewinny
Coelho P. – Walkirie
Deaver J. – Panieński grób
Gilbert E. – Jedz, módl się, kochaj
Gilbert E. – I że Cię nie opuszczę…
Gilbert E. – Ludzie z wysp
Gilbert E. – Imiona kwiatów i dziewcząt
Gutowska-Adamczyk M. – Cukiernia pod Amorem (Cz. 1-Zajezierscy, Cz. 2-Cieślakowie)
Kordel M. – Sezon na cuda
Mieszkowska A. – Dzieci Ireny Sendlerowej
Nurowska M. – Dwie miłości
Nurowska M. – Rosyjski kochanek
Pellegrino N. - Włoskie wesele
Picoult J. – Zaginiona przeszłość
Picoult J. - Przemiana
Robinson P. – Myśliwy
Szwaja M. – Zupa z ryby Fugu
Wharton W. – Niedobre miejsce

 


2. Powieść kryminalna:

Brown D. – Zaginiony symbol
Coben H. – Jeden fałszywy ruch


3. Powieść fantastyczna:

Grant M. – Gone : zniknęli (3 tomy)
Zafon C.R. – Książę mgły


II. Literatura popularno-naukowa

1. Psychologia, prawo

Morek R. – Mediacja i arbitraż : komentaż
Lyons C. – Ja wygrywam, ty wygrywasz
Peeling N. – Negocjacje
Saenz M. G. - Negacje emocjonalne
Mayer R. – Jak wygrać każde negocjacje
Kruk E., Spasowska H. – Mediacja : wybór źródeł, wzory dokumentów
Gójska A., Huryn V. – Mediacja w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych
Murzyńska E. – Mediacja w sprawach cywilnych w amerykańskim systemie prawa
Peale N. V. – Moc pozytywnego myślenia


2.  Poradniki:

Kwaśniewska J. – Lekcja stylu
Górnicka J. – Bądź zdrowa. Poradnik dla kobiet

3. Leksykony:

Sapkowski A. – Rękopis znaleziony w smoczej jaskini : kompendium  wiedzy o  literaturze fantasy

 
Nowości książkowe PDF Drukuj
Wpisany przez biblioteka   

Nowości książkowe 2009:

I. Beletrystyka (literatura piękna)

1. Powieść obyczajowa:

Grochola Katarzyna – Kryształowy anioł
Kosmowska Barbara – Buba
Mate Ferenc – Winnica w Toskanii, Wzgórza Toskanii
Meyer Stephenie – Zmierzch, Zaćmienie, Księżyc w nowiu, Przed świtem
Siesicka Krystyna – Sabat czarownic, Zapach rumianku, Pamiętaj że tam są schody, Pejzaż sentymentalny
Szwaja Monika – Gosposia prawie do wszystkiego, Dom na klifie, Dziewice do boju, Klub mało używanych dziewic

2. Powieść kryminalna/thiller:

Coben Harlan - Bez pożegnania, Ostatni szczegół, W głębi lasu, Bez skrupułów, Błękitna krew, Jedyna szansa,            Obiecaj mi, Najczarniejszy strach

II. Literatura popularnonaukowa

1. Encyklopedie, leksykony:

Briggs, Mike i Peggy : Encyklopedia roślin i zwierząt Europy
Ratajszczak, Radosław - Zwierzęta Polski : ilustrowana encyklopedia od A do Z
Krzyściak-Kosińska, Renata - Rośliny Polski : ilustrowana encyklopedia od A do Z
Burnie, David - Wielka ilustrowana encyklopedia przyrody
Beskidzka, Zofia (red.) - Skarby przyrody UNESCO
Karolczuk-Kędzierska, Monika - Atlas parków narodowych
Chruścicki, Bogdan (red.) - Kronika sportu polskiego 2008
Ajdacki, Grzegorz (red.) - Wielki atlas świata
Pawłowski, Edward (red.) - Losy Polski i Polaków w okresie II wojny światowej
Śniedziewska-Lerczak, Monika - Polska : skarby i dziedzictwo
Jankowiak – Konik, Beata - Jak czytać obrazy : Leksykon malarstwa

2. Psychologia, pedagogika

Jaskółka, Anna - Mowa ciała : jak ją odczytywać i właściwie z niej korzystać
Naik, Anita – Dasz radę! : poradnik na życiowe zmiany
Naik, Anita – Mowa ciała : poradnik odnalezienia się w towarzystwie
Naik, Anita – Pokonaj stres : poradnik przedegzaminacyjny
Naik, Anita – Zaakceptuj siebie! : poradnik właściwego odżywiania
Bailey, Jacqui – Porozmawiajmy o …: Narkotyki
Warbick, Caroline – Porozmawiajmy o …: Odżywianie
Mason, Paul- Porozmawiajmy o …: Palenie i picie
Bingham, Jane – Porozmawiajmy o …: Przemoc

3. Poradniki i inne

Gross, Kim Johnson, Kobieta sukcesu,
Sawicka, Ewa, Savoir-vivre. Podręcznik dobrych manier,
Schnitzer, Hans- Georg, Poradnik współczesnego savoir-viwre’u
Möller, Steffen, Polska da się lubić

 


BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.