RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Aktualności
Książka dla Przyjaciół PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji wspierającej polskie szkoły na Wileńszczyźnie. Akcja od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem, a jej celem jest wyposażenie polskich szkół w najpotrzebniejsze zbiory biblioteczne. Głównym organizatorem akcji jest Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, nasza szkoła zaś jest jednym ze współorganizatorów. Prosimy więc o przynoszenie do biblioteki szkolnej nowych lub używanych książek dla dzieci i młodzieży (w dobrym stanie). Mogą to być encyklopedie, lektury szkolne i literatura piękna. Zbiórka książek potrwa do 28 II br. Dziękujemy za wsparcie tegorocznej akcji.

Przygotowała: R. Chomiuk

 
„Wiedza jest słodka i daje owoce” – Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szarej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Tegoroczne obchody międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych upamiętniliśmy konkursem pod hasłem „Wiedza jest słodka i daje owoce”. Ostatni tydzień października upłynął na obdarowywaniu uczniów naszej szkoły jabłkami, gruszkami i szaszłykami z suszonych owoców za poprawną odpowiedź na wylosowane pytanie. Nasza młodzież wykazała się wiedzą na temat współczesnych wydarzeń politycznych, wiedzą z zakresu sztuki, znajomością szkolnych przepisów prawa i obyczajów.

Cieszy mnie fakt, że konkurs okazał się świetnym sposobem nawiązania nowej formy współpracy z uczniami i zmoblilizowania ich do licznych odwiedzin biblioteki szkolnej. Młodzieży z pewnością spodobała się forma nagradzania za posiadaną wiedzę. Dla wszystkich uczestników mam dobrą wiadomość – konkurs będzie miał swą kontynuację!

Przygotowała: Monika Filip

 
Luksusowy kącik książki PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W trosce o dobre samopoczucie uczniów i miłą atmosferę czytelniczą stworzyłyśmy w szkolnej bibliotece specjalne miejsce dla miłośników literatury. Uczniowie mają zapewnione warunki do czytania: wygodna kanapa i fotel, które umożliwiają odpoczynek, odstresowanie i przeniesienie się w rzeczywistość literacką.

Chwila dla Ciebie w szkole jest naprawdę możliwa! Tu, wśród książek, przed lekcjami, lub po zajęciach, łatwo odnajdziesz spokój, poznasz nowych ludzi o podobnych pasjach, odnajdziesz godnego siebie słuchacza, wymienisz poglądy, skorzystasz z cennych porad nauczycieli bibliotekarzy i dowiesz się o konkursach przez nich organizowanych.

Czytelnia jest nie tylko miejscem, gdzie można spokojnie zagłębić się w lekturę, ale i miejscem wielu spotkań o tematyce artystycznej: teatralnej, plastycznej, recytatorskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Niech biblioteka szkolna stanie się i Twoim azylem.

Przygotowała: M. Filip

 
Biblioteka poleca najnowszy numer Cogito PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Co gryzie maturzystę? Czym martwi się młody człowiek? Jak daje sobie radę we współczesnym świecie? Jakie ma plany na przyszłość? Wskazówki przydatne w przygotowywaniu się do pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego, WOS-u, biologii i matematyki. A może chciałbyś studiować w języku obcym? Popularne kierunki studiów i wiele porad dla przyszłych studentów znajdziesz w najnowszym numerze dwutygodnika Cogito. Ponadto: jak połączyć pasję z pracą? Jak zrobić smaczne kolczyki, wydziergać sweter, oryginalnie zapakować prezent?- artykuł dla nietuzinkowych osób o ciekawych poradach rodem z dawnego programu telewizyjnego prowadzonego przez Adama Słodowego "Zrób to sam" dostępny współcześnie w sieci? Przyjdź do szkolnej czytelni i znajdź interesujący Cię temat.

 
Szkolny kiermasz używanych podręczników i pomocy naukowych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Uczniów zainteresowanych kupnem tańszych podręczników zapraszamy do świetlicy szkolnej na kiermasz używanych podręczników i pomocy naukowych w poniedziałek (15. 09. 2014 r.). Osoby, które chcą sprzedać książki z poprzedniego roku szkolnego, powinny przynieść je do biblioteki szkolnej do piątku (12. 09. 2014 r.). Przypominamy, że podręczniki muszą być podpisane i wycenione przez właściciela.

Przygotowała: M. Filip

 
ZADANIE 5. PDF Drukuj
Wpisany przez Nauczyciele zespołu   

Wymień trzy książki (autor i tytuł) znajdujące się w szkolnej bibliotece, a traktujące
o naszym regionie, życiorysy znanych osób z naszego terenu lub tomiki wierszy lokalnych poetów.

(maksymalnie 6 pkt)

 

 
ZADANIE 4. PDF Drukuj
Wpisany przez Nauczyciele zespołu   

Zachęć swoich rówieśników do przeczytania konkretnej książki lub do czytania książek.

 

 
PYTANIE 3. PDF Drukuj
Wpisany przez Nauczyciele zespołu   

 

Éric-Emmanuel Schmitt - francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz jest autorem opowiadania pt. ,,Oskar i pani Róża”. Zapoznaj się z jego treścią
i odpowiedz na pytania.

1. Kim są tytułowi bohaterowie.

2. Gdzie i jak długo dzieje się akcja opowiadania.

3. Kim dla Oskara jest Peggy Blue?

4. Do kogo i dlaczego Oskar pisze listy?

5. Czego dotyczy ostatni list Oskara?

6. O czym jest ostatni list w opowiadaniu? Kto go napisał?

7. Do jakich refleksji pobudziła Ciebie ta opowieść?

 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.