RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wycieczki szkolne
Wycieczka klasy IIa PDF
Wpisany przez uczestnicy wycieczki   

13 grudnia uczniowie klasy IIa wraz z opiekunami: p. Jolantą Cudziło - Abramczuk, p. Mileną Nowaszewską i p. Martą Stelmach udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka miała charakter edukacyjno- rozrywkowo- kulturalny. Edukacyjnym i zarazem najważniejszym elementem wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum Etnograficznego. W związku z tym, iż nasza wycieczka miała miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Muzeum Etnograficznym wyświetlono nam film przygotowany przez pracowników Muzeum
o tradycji budowania i wystawiania szopek bożonarodzeniowych. Zwiedziliśmy również wystawę o tematyce Bożego Narodzenia, a pani przewodnik opowiedziała nam o wielu zwyczajach wigilijnych i bożonarodzeniowych mających miejsce w różnych regionach Polski. Domowe obchody wigilii i Bożego Narodzenia, bogate w zwyczaje i obrzędy, przedstawione zostały w zaaranżowanym XIX - wiecznym wnętrzu mieszkalnym - izbie wiejskiej z Pogórza Rzeszowskiego, z tradycyjnym świątecznym przystrojem: snopami zbóż, słomą i sianem (na urodzaj), gałązkami zielonymi i „jutką” zawieszoną u sufitu (na pomyślną wegetację roślin), z oryginalnymi, wyłącznie polskimi ozdobami z opłatków oraz stołem nakrytym do wieczerzy. Obejrzeliśmy charakterystyczne dla okresu świątecznego Bożego Narodzenia obchody kolędnicze - oryginalny, wędrowny teatr ludowy (lalkowy i osobowy, aktorski) - prezentują szopki kukiełkowe oraz szopki krakowskie o wyszukanej kolorystyce i architekturze, akcesoria (kostiumy, maski) różnych grup i postaci kolędniczych: np. turonia, kozy, niedźwiedzia, ciekawe maski beskidzkich „dziadów” noworocznych, zaaranżowane grupy „herodów”, i rzeszowskich „drabów noworocznych”. Obejrzeliśmy również galerię polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieło i rzemiosło ludowe.

Po wspaniałej lekcji historii i kultury polskiej nastąpił punkt rozrywkowy wycieczki. W atmosferze sportu i zdrowej rywalizacji rozegraliśmy turniej gry w kręgle w Centrum Rozrywki Hokus Pokus na Bemowie, a następnie udaliśmy się na obiad.

O godzinie 18.00 udaliśmy się do teatru Kwadrat na pełen humoru spektakl,
pt. „Kiedy Harry poznał Sally”. Z przyjemnością obejrzeliśmy najpopularniejszą komedię romantyczną we wspaniałej obsadzie aktorskiej, zabawną i wzruszającą opowieść o długo rodzącej się miłości między dwojgiem ludzi. Była to kulturalna część wycieczki, która z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze następne spotkania ze sztuką teatralną. Do domu wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń.

 
Wycieczka do Warszawy klasy 1S PDF
Wpisany przez Administrator   

W dniu 22 listopada 2011r. uczniowie klas Is, Ih,, Ii, Id, Ij pod opieką pani Larysy Usow, Izabeli Rudaś oraz Moniki Sawickiej uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzili Muzeum Geologii i zobaczyli m.in. szkielety mamuta, nosorożca włochatego, znalezionych na terenach Polski, prehistorycznego pradziadka współczesnego koguta oraz wiele innych bardzo ciekawych eksponatów. Wiele wrażeń i wzruszeń w sercach młodzieży i opiekunów pozostawiło zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach, szczególnie grobu patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Barbary, na którym zapalono pamiątkowy znicz. Po refleksjach i zadumie o przemijaniu, młodzież znalazła się w świecie współczesnym, a mianowicie w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziła czas oglądając różnego rodzaju eksponaty, testując je, przeprowadzając eksperymenty i doświadczenia. Wycieczka odbyła się w doskonałej koleżeńskiej atmosferze i przy dobrej jak na listopad pogodzie.

Galeria

 
Wycieczka do Warszawy klas 1A i 1J PDF
Wpisany przez Administrator   

12 października 2011 r. uczniowie klas: I A oraz I J wraz z opiekunami : p. Marylą Łomżą, p. Beatą Pękałą oraz p. Renatą Romańczuk wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

W harmonogramie wyjazdu znalazły się: Muzeum Techniki, w którym uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych „ Od dorożki do Mercedesa” oraz „ Od korby do chipa”, stadion i muzeum historii „ KP LEGIA” oraz seans filmowy „ O północy w Paryżu” .

Więcej…
 
Wycieczka do leśniczówki PDF
Wpisany przez Administrator   

 

 

 

 

 

21 września 2011 r. uczniowie klas I j oraz I a wraz z czworgiem opiekunów: Beatą Pękałą, Renatą Romańczuk, Edytą Zientarą oraz Adamem Elbichem wybrali się na pieszą wycieczkę do leśniczówki. Celem imprezy była przede wszystkim integracja zespołów klasowych poprzez wspólny marsz, zabawy dla grupy, pieczenie kiełbasek czy też spacer po lesie. Do leśniczówki młodzież dotarła w dobrych humorach, nie czując zmęczenia. Na miejscu wysłuchała pogadanki leśniczego-pana Waldemara Szmurły,     który  bardzo ciekawie mówił o tajnikach pracy leśniczego. Młodzież najbardziej zaciekawiły tematy dotyczące drapieżników żyjących w lesie oraz polowań. Po dość długim odpoczynku, obfitym posiłku, wspólnej zabawie młodzież ruszyła w drogę powrotną. Nie wszyscy pokonali tę trasę w szybkim tempie i dobrym nastroju. Niektórzy ostatkiem sił przywędrowali pod szkołę. Najważniejsze, że następnego dnia uczniowie dwóch klas przybyli w pełnym składzie na zajęcia, ponieważ chcieli pisać ważny, bo oceniający wiedzę zdobytą w gimnazjum, sprawdzian z języka polskiego.

Galeria

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 3

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.