RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju ZS Nr 1
Zajęcia pozalekcyjne - język angielski dla informatyków - ewaluacja PDF Drukuj
Wpisany przez Magdalena Siemion   

Na podstawie rozmów z uczniami, ich testów, prac pisemnych oraz tego jakie poczynili postępy na zajęciach szkolnych (język angielski zawodowy dla informatyków oraz język angielski), jestem w stanie stwierdzić, że zajęcia pozalekcyjne „Język angielski dla informatyków” przyczyniły się do:

  1. 1.wzbogacenia słownictwa typowego dla nomenklatury informatycznej (w języku angielskim),
  2. 2.poprawy umiejętności mówienia,
  3. 3.poprawy umiejętności pisania,
  4. 4.poprawy umiejętności słuchania,
  5. 5.poprawy umiejętności czytania,
  6. 6.lepszego przygotowania do egzaminu maturalnego (pisemnego i ustnego, o czym świadczą próbne egzaminy).
 
Wycieczka edukacyjna do Wrocławia PDF Drukuj
Wpisany przez Uczestnicy wycieczki   

W dniach 03 - 07.06.2013 r. klasy Ii oraz Ia udały się na wycieczkę organizowaną w ramach projektu "Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” finansowaną przez Unię Europejską.
Pierwszego dnia młodzież pod opieką pań: Haliny Chojeckiej, Doroty Kalinowskiej, Bożeny Niegowskiej oraz Urszuli Mielniczuk miała okazję zwiedzić Wrocław. Pomimo deszczowej pogody wszystkim uczestnikom wycieczki podobał się spacer po Starym Mieście. Swoją wyjątkowością urzekły ich XIII - wieczne budowle. Nie obyło się również bez zwiedzenia Katedry św. Jana Chrzciciela z XIV wieku. Zmęczeni i jednocześnie  szczęśliwi wycieczkowicze udali się do miejsca zakwaterowania na wieczorny posiłek. To jednak nie był koniec atrakcji tego dnia. O godzinie 21:00 wszyscy udali się na film pt. "Szybcy i wściekli 6".
Drugiego dnia uczniowie mieli okazję "przenieść się" na pole bitwy pod Racławicami, podczas zwiedzania ogromnych rozmiarów Panoramy Racławickiej (15x114m).  Następnie udali się do Polkowic, aby obejrzeć fabrykę silników samochodowych marki volkswagen. Młodzież została podzielona na dwie grupy - chłopców i dziewcząt. Ku wielkiemu zaskoczeniu pani przewodnik, dziewczyny równie jak chłopcy interesowały się budową i całym procesem produkcji silnika. Po wizycie w Polkowicach uczniowie przejechali do Karpacza na kolację i zakwaterowanie.
Dzień trzeci obejmował przejazd do Karkonoszy, gdzie młodzież miała przyjemność wejść na najwyższy szczyt - Śnieżkę, której wysokość osiąga 1602 m n.p.m. Sam poranek zapowiadał wspaniałą pogodę. Promienie słoneczne wdzierały się przez szyby w pokojach hotelowych, niestety południe przyniosło nieoczekiwane zmiany. Wraz z wjazdem wyciągiem krzesełkowym na Kopę niebo pokryły ciemne chmury a z północy zaczął wiać porywisty wiatr. Jednak pomimo zachmurzenia i chłodnego powietrza, wszyscy uczniowie i ich opiekunowie pod przewodnictwem przystojnego przewodnika weszli przez stromą drogę zwaną "Czarnym szlakiem" na sam szczyt Śnieżki.  Widok z góry zrekompensował cały trud wspinaczki. Bowiem krajobrazy otaczające wycieczkowiczów zapierały dech w piersiach. Tego dnia młodzi wędrowcy podziwiali również górskie potoki, których szum był niczym melodia dla uszu, a także wiele karkonoskich schronisk i Świątynię Wang. Finałem wędrówki był przejazd do Szklarskiej Poręby.

Przedostatniego dnia młodzież wraz z opiekunami odwiedziła Park Miniatur w Kowarach. Oprowadzająca po nim przewodniczka w wielkim skrócie opowiedziała historię każdego zamku znajdującego się na Dolnym Śląsku. Po krótkiej lekcji historii uczniowie udali się do Czech, aby tam przebyć wędrówkę po Skalnym Mieście. Wielkie skały przedstawiające przedmioty, ludzi i zwierzęta wywarły na nich ogromne wrażenie. Następnie wszyscy udali się do Szklarskiej Poręby, aby odpocząć przed długą drogą do domu.

Mogłoby się wydawać, że to koniec atrakcji w tym tygodniu. Jednak organizatorzy wycieczki zadbali o to, by naszym uczniom nie nudziło się w drodze powrotnej. Zaraz po śniadaniu przejechali do Wałbrzycha, gdzie mogli obejrzeć przepiękny zamek w Książu
i poznać jego ciekawą historię. Wszystkim bardzo się podobało. W czasie jazdy został młodzieży wyświetlony film, aby umilić im jazdę. Młodzież bezpiecznie i w doskonałych nastrojach wróciła do domu.

Podsumowując, każdy w programie wycieczki znalazł coś dla siebie. Jednym najbardziej podobało się wejście na Śnieżkę, innym zwiedzanie Parku Miniatur w Kowarach. Uczestnicy wycieczki uważają ją za udaną.

 

 
Wyjazd edukacyjny klas: IIIJ i IIO PDF Drukuj
Wpisany przez M. Nowaszewska   

W ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” odbył się wyjazd edukacyjny klas: III J i II O.

W dniach 4 - 7 czerwca 2013 roku młodzież z tych klas udała się do Wrocławia     i Szklarskiej Poręby , pod opieką wychowawców i nauczycieli: pani dyrektor Jolanty Cudziło- Abramczuk, pani Mileny Nowaszewskiej, pani Agnieszki Bocian, pani Marty Stelmach i pana Jacka Jackowskiego.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była stolica województwa dolnośląskiego. Miasto przywitało nas chłodem (14oC), jednak to nie miało wpływu na nasze samopoczucie, w tym magicznym miejscu. Zabytki sakralne, piękna Starówka, ratusz, budynek rektoratu Uniwersytetu Wrocławskiego i siedziba Ossolineum podkreślą urok tego miasta. Spacerując, szukaliśmy ukrytych krasnali, które są symbolem szczęścia. Niezwykłą lekcją patriotyzmu okazała się wizyta w Oddziale Muzeum Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać Panoramę Racławicką. Cykloramiczny obraz namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka przedstawia ważne wydarzenie historyczne dla Polaków – bitwę pod Racławicami, jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej. To prawdziwe dzieło sztuki skłania do refleksji i zadumy nad ojczyzną, godnością człowieka i podkreśla ogromną rolę wiary w ważnych chwilach dla narodu.

Kolejny etap naszej wycieczki to Karkonosze - najwyższe pasmo Sudetów, które rozciąga się wzdłuż granicy polsko – czeskiej. Zdobywając Śnieżkę (1602 m n.p. m.) mogliśmy się o tym przekonać. Wchodząc na ten najwyższy szczyt pokonaliśmy własne słabości i nauczyliśmy się cierpliwości do siebie i innych. Pomagaliśmy sobie wzajemnie, bo „..jeśli chcesz wypróbować przyjaciela to zabierz go na szlak”. Góry mają to do siebie, że im bardziej im się przyglądasz, tym bardziej chcesz je podziwiać, bo stają się piękniejsze. Zachwyciły nas również wodospady w okolicach Szklarskiej Poręby i szum górskiego potoku, który słyszeliśmy zjeżdżając wyciągiem krzesełkowym. Była również okazja do zwiedzenia zabytków Karpacza i Jeleniej Góry. Po południu mieliśmy zaplanowany seans kinowy, a wieczorem ognisko i dyskotekę (dzięki panu Waldkowi, który był naszym pilotem i zadbał o sprzęt nagłaśniający).

Ostatni i najważniejszy punkt naszego wyjazdu to lekcja na Politechnice Wrocławskiej, która zachwyciła nas nowoczesnością i oryginalnością swoich projektów.

Poznaliśmy ofertę edukacyjną tej prestiżowej uczelni. Nowe, ciekawe kierunki zarówno dla chłopców jak i dziewcząt - to pomysł na przyszłość dla naszych uczniów. Szkoda tylko, że odległość Sokołów – Wrocław jest tak duża.

Ubogaceni pięknem gór, oczarowani niezwykłą atmosferą dolnośląskich miast,   a przede wszystkim pięknego Wrocławia, wróciliśmy do domu i naszej codzienności.

Galeria

 
Audycja na temat realizacji projektu nagrana dla Katolickiego Radia Podlasia PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

    Posłuchaj audycji

 
Projekt - chemia PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Obrjrzyj dokumentację zajęć laboratoryjnych realizowanych w ramach projektu
 
Kurs barmański - fotogaleria PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 10

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.