RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju ZS Nr 1
Rozpoczęły się kolejne zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży szkół zawodowych PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Rozstrzygnięto kolejne przetargi na organizację kursów pozaszkolnych dla młodzieży szkół zawodowych. W ramach działań zaplanowanych w projekcie odbędzie się kurs grafiki komputerowej, zajęcia pozaszkolne Akademii Linuksa, kurs księgowości komputerowej, kurs obsługi administracyjno-biurowej, kurs języka angielskiego dla informatyków oraz kurs języka angielskiego metodą Avalona.

Rozstrzygnięto również przetarg na organizację wyjazdów studyjnych dla uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik - wyjazd 5-dniowy na trasie Sokołów Podlaski - Kórnik - Polkowice - Wrocław - Adrszpach - Karpacz - Sokołów Podlaski oraz 1-dniowy wyjazd studyjny dla uczniów szkół technik informatyk - IBM i Microsoft Warszawa.


 
Tablica interaktywna PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W ramach projektu została zakupiona i przekazana szkole tablica multimedialna. Uatrakcyjni ona zajęcia prowadzone w pracowni języka angielskiego.

Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, każdego innego przedmiotu lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Interaktywna tablica zazwyczaj dysponuje też własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas wykładu, lekcji czy prezentacji.

Jej działanie polega na przekazywaniu do komputera przez moduł elektroniczny danych na temat położenia względem osi X i Y tablicy specjalnego pisaka. Dane te są następnie obrazowane w postaci położenia kursora myszy na tablicy. W zależności od miejsca w którym znajduje się wskaźnik, trybu pracy tablicy (wybieranego programowo) oraz zdarzenia wywołanego wskaźnikiem następuje określone działanie, które dzięki projektorowi multimedialnemu, wizualizowany jest na tablicy.

Zajęcia można wcześniej zaplanować i zapisać w komputerze. Oprogramowanie tablicy obejmuje specjalnie opracowany zestaw elementów graficznych oraz szablonów. Utworzone materiały, mogą być zapisane na dysku komputera. Później można je przesłać pocztą elektroniczną, ponownie odtworzyć na kolejnych zajęciach lub wydrukować.

Galeria


 
Zajęcia pozalekcyjne PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

W dniu 12.09.2012 r. został rozstrzygnięty przetarg na organizację zajęć pozaszkolnych, w tym kursu na prawo jazdy kat. C, kursu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie dla zawodu technik mechanik, kursu kelnerskiego i barmańskiego dla zawodu technik hotelarstwa, kursu magazynier z obsługą wózka widłowego i kasy fiskalnej dla zawodu technik logistyk. 19.09.2012 r. zostały podpisane stosowne umowy. Zajęcia będą się odbywały zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 
Wycieczka edukacyjna do Trójmiasta – czerwiec 2012r. PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Galeria      

W dniach 11-15 czerwca 2012r. odbyła się wycieczka edukacyjno - krajoznawcza klasy 3e i 1f w ramach Projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”. Opiekunami wycieczki byli: p. Adam Elbich, p. Hanna Sarniak, p. Agnieszka Makowiecka i p. Izabela Rudaś.

Młodzież przemierzyła trasę Sokołów Podlaski – Grunwald – Gdańsk – Gdynia – Sopot – Westerplatte – Elbląg –Sokołów Podlaski. Będąc na polach grunwaldzkich młodzież dowiedziała się o strategii walki z Krzyżakami, która pozwoliła odnieść wielkie zwycięstwo sprzymierzonych wojsk króla Władysława Jagiełły i jego brata Witolda. Była to dobra lekcja historii i powtórki z dziejów Polski.    

Więcej…
 
Raport - wyjazd studyjny logistyków do Portu w Gdyni i Elblągu PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   


Raport z przeprowadzonej ankiety oceniającej wyjazd studyjny

 do Portu w Gdyni i Elblągu zrealizowany w ramach projektu

„Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1

im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”

  

W wyjeździe  studyjnym  do Portu w Gdyni i Elblągu w dniach 16 – 20 kwietnia 2012 r. uczestniczyło 30 uczniów z technikum logistycznego.

Młodzi logistycy, parokrotnie na lekcjach z przedmiotów zawodowych poznawali charakter i specyfikę transportu morskiego, zapoznawali się ze środkami i infrastrukturą transportu morskiego. Były to jednak tylko suche informacje, poparte ewentualnie ilustracjami, zdjęciami czy filmami.

Podczas wyjazdu mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają środki transportu morskiego, jak zorganizowana jest infrastruktura w porcie morskim, jak odbywa się załadunek i wyładunek towarów przewożonych szlakiem morskim i jakie środki są wykorzystywane w tych procesach. Mogli w rzeczywistości skonfrontować zdobytą już wiedzę na temat transportu morskiego.

Port Gdynia, który zwiedzili uczniowie, jest jednym z wiodących portów w rejonie Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach oraz w systemie „ro-ro”.

Zwiedzany Bałtycki Terminal Kontenerowy jest największym terminalem kontenerowym w Polsce i jednym z największych w rejonie Morza Bałtyckiego o nowoczesnej infrastrukturze przeładunkowo-składowej.

Uczestnicy wyjazdu, dla porównania, mieli także okazję zwiedzić uniwersalny terminal przeładunkowo-składowy w Porcie Morskim w Elblągu, porcie ponad 50 razy mniejszym (pod względem powierzchni) od Portu w Gdyni.

Podczas zwiedzania Portu w Elblągu uczniowie także mieli okazję zobaczyć jak działa infrastruktura logistyczna transportu morskiego związana z obrotem towarowym towarów masowych, drobnicowych, ponadgabarytowych oraz kontenerów. Mieli także możliwość przyjrzenia się pracy w Punkcie Odpraw Granicznych z przyczółkiem promowym, gdzie obsługiwane są statki i promy pasażerskie i pasażersko-samochodowe.

Choć punkty wyjazdu związane ściśle z uczonym zawodem były dość ciekawe, to nie tylko one znalazły się w programie wycieczki.

Młodzież dodatkowo zwiedziła Pola Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Gdańską Starówkę, Malbork, Latarnię Morską w Krynicy Morskiej. Odbyli także autokarowo-pieszą wycieczkę wzdłuż Mierzei Wiślanej.

Podczas wycieczki, w czasie przeznaczonym na odpoczynek i relaks, uczniowie mieli możliwość odbywania spacerów wzdłuż plaży, czy udziału w dyskotece, turnieju tenisa stołowego i w bilard.

W badaniu wzięło udział 30 uczestników projektu pochodzących zarówno ze środowisk wiejskich – 19 osób (63%) jak i miasta – 11 osób (37%), w tym  6 osób ze wsi jako gminy miejskiej (patrz wykres 1), z wyraźną  dominacją mieszkańców miasta.


 Uczestnikami projektu byli mężczyźni(patrz wykres nr 2).

Młodzież na czas wyjazdu została zaopatrzona w pakiet promocyjny projektu: bluzę, czapkę, plecak T- shirt ). Przydatność , jakość wykonania oraz umiejscowienie logotypów POKL i EFS, uczniowie mieli okazję ocenić w ankiecie. Większość uczniów, bo aż, 27 ( 90%) bardzo wysoko oceniła gadżety, które otrzymała na wyjazd.

Kolejne pytanie dotyczyło oceny wyjazdu pod kątem czasu trwania, środka transportu, zakwaterowania, programu i zajęć merytorycznych. Wyjazd  uzyskał na ogół  dobre i bardzo dobre  oceny. Nawet  program zajęć  został oceniony dobrze lub bardzo dobrze, pojawiły się oceny dobre (3 takie oceny) i bardzo wysokie (27 ocen) (patrz wykres nr 3).

 

       

 

 

Kolejne pytanie określało wpływ wyjazdu na popularyzowanie wiadomości na temat charakteru i specyfiki transportu morskiego jak i skonfrontowania zdobytej już wiedzy na temat infrastruktury logistycznej transportu morskiego z rzeczywistością.


 

Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie stwierdzili, że wyjazd przyczynił się do poszerzenia posiadanej przez nich wiedzy na temat charakteru i specyfiki transportu morskiego.

Podsumowując wyniki ankiety można stwierdzić, że wyjazd studyjny do Warszawy zrealizowany w dniach 16 – 20 kwietnia 2012 r. w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” spełnił w pełni  pokładane w nim nadzieje o czym świadczy fakt, iż program wycieczki uczestnicy ocenili najwyżej.

 

 

 
Ankieta nr 2 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Ankieta oceniająca wyjazd edukacyjny w dniach 16 – 20 kwietnia 2012 roku do Portu w Gdyni i Elblągu  w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”

Zobacz ankietę

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 10

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.