RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju ZS Nr 1
Sprawozdanie z wycieczki klasy IIIF - technik logistyk PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Uczniowie III klasy technikum, kształcącego w zawodzie technik logistyk, w dniach 16 – 20 kwietnia 2012 r. uczestniczyli w wyjeździe studyjnym zrealizowanym w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju ZS Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”.

Głównym punktem wyjazdu uczniów technikum logistycznego było zwiedzenie Portu w Gdyni i w Elblągu.

Młodzi logistycy, parokrotnie na lekcjach z przedmiotów zawodowych poznawali charakter i specyfikę transportu morskiego, zapoznawali się ze środkami i infrastrukturą transportu morskiego. Były to jednak tylko suche informacje, poparte ewentualnie ilustracjami, zdjęciami czy filmami.

Podczas wyjazdu mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają środki transportu morskiego, jak zorganizowana jest infrastruktura w porcie morskim, jak odbywa się załadunek i wyładunek towarów przewożonych szlakiem morskim i jakie środki są w tych procesach wykorzystywane. Mogli w rzeczywistości skonfrontować zdobytą już wiedzę na temat transportu morskiego.

Port Gdynia, który zwiedzili uczniowie jest jednym z wiodących portów w rejonie Morza Bałtyckiego. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach oraz w systemie „ro-ro”.

Zwiedzany Bałtycki Terminal Kontenerowy jest największym terminalem kontenerowym w Polsce i jednym z największych w rejonie Morza Bałtyckiego o nowoczesnej infrastrukturze przeładunkowo-składowej.

Uczestnicy wyjazdu, dla porównania, mieli także okazję zwiedzić uniwersalny terminal przeładunkowo-składowy w Porcie Morskim w Elblągu, porcie ponad 50 razy mniejszym (pod względem powierzchni) od Portu w Gdyni.

Podczas zwiedzania Portu w Elblągu uczniowie także mieli okazję zobaczyć jak działa infrastruktura logistyczna transportu morskiego związana z obrotem towarowym towarów masowych, drobnicowych, ponadgabarytowych oraz kontenerów. Mieli także możliwość przyjrzenia się pracy w Punkcie Odpraw Granicznych z przyczółkiem promowym, gdzie obsługiwane są statki i promy pasażerskie i pasażersko-samochodowe.

Choć punkty wyjazdu związane ściśle z uczonym zawodem były dość ciekawe, to nie tylko one znalazły się w programie wycieczki. Młodzież dodatkowo zwiedziła Pola Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Gdańską Starówkę, Malbork, Latarnię Morską w Krynicy Morskiej. Odbyli także autokarowo-pieszą wycieczkę wzdłuż Mierzei Wiślanej.

Podczas wycieczki, w czasie przeznaczonym na odpoczynek i relaks, uczniowie mieli możliwość odbywania spacerów wzdłuż plaży, czy udziału w dyskotece, turnieju tenisa stołowego i w bilard.

Do domów młodzież wróciła bardzo zadowolona, z ogromną chęcią ponownego wyjazdu.

Galeria

 
Wycieczka klasy 3F-Malbork - Gdańsk - Grunwald PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Zobacz program wycieczki

Zobacz listę uczestników

 
Gadżety promocyjne trafiły do młodych logistyków PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Klasa III F technik logistyk odebrała gadżety promocyjne. 

Zobacz galerię fotografii

 
Siłownia PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

     

W ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego został zakupiony sprzęt siłowy i cardio.

W nowoczesnej siłowni każdy z uczniów znajdzie z pewnością coś dla siebie, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wyposażenie stanowią atlasy, rowerki treningowe, ławki, hantle. Z siłowni korzystają uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, a także po lekcjach, w ramach pracy sekcji. Nowy obiekt cieszy się wielkim powodzeniem i jest dumą naszej coraz nowocześniejszej szkoły.

Galeria

 
Ankieta oceniająca wyjazd edukacyjny w dniu 5 grudnia 2011 roku do IBM Warszawa PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

Ankieta oceniająca wyjazd edukacyjny w dniu 5 grudnia 2011 roku do Warszawy w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”

Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą jedynie do celów badawczych i statystycznych.

 

 1. a)Czy otrzymał/a Pan/i pakiet promocyjny projektu ( bluza, czapka, plecak, T- shirt ) na wyjazd studyjny w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”
 2. b)Tak
 3. c)Nie.

                 W przypadku wpisania „nie” proszę przejść do pytania nr 3.

 1. Jak ocenia Pan/i w/w pakiet, uwzględniając:

Proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź (1-bardzo nisko, 5-bardzo wysoko)

1

2

3

4

5

 

 1. a)Przydatność

 

 

1

2

3

4

5

 1. b)Jakość wykonania 

1

2

3

4

5

 1. c)Umiejscowienie
  logotypów POKL i EFS 1. Jak ocenia Pan/i wyjazd studyjny do Warszawy, uwzględniając:

Proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź (1-bardzo nisko, 5-bardzo wysoko)

 

1

2

3

4

5

 1. a)Czas trwania wyjazdu


1

2

3

4

5

 1. b)Środek transportu

 

1

2

3

4

5

 

 1. c)Program wyjazdu

1

2

3

4

5

 

 1. d)Zajęcia merytoryczne


 1. Czy Pana/i zdaniem realizacja wyjazdu studyjnego do Warszawy  w ramach projektu „ Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” przyczyniła się w jakimś stopniu do spopularyzowania wiadomości na temat zaawansowanych technologii informatycznych kreowanych przez IBM, tj. systemów komputerowych, oprogramowania, systemów sieciowych, pamięci masowych oraz rozwiązań z zakresu mikroelektroniki?
 1. a)Zdecydowanie tak
 2. b)Raczej tak
 3. c)Raczej nie
 4. d)Zdecydowanie nie.
 1. Jeśli ma Pan/i inne uwagi dotyczące realizacji projektu prosimy wpisać je poniżej .

  ………………………………………………………………………………………

  ………………………………………………………………………………………

 

Metryczka respondenta

 

 1. Płeć
 1. a)kobieta
 2. b)mężczyzna

 

 1. Miejsce zamieszkania
 1. a)wieś
 2. b)wieś-siedziba gminy
 3. c)miasto do 25 tys. mieszkańców

 Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

 

 

 

 

 
Raport z ankiety oceniającej wycieczkę do IBM Warszawa PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

 

Raport z przeprowadzonej ankiety oceniającej wyjazd studyjny do Warszawy

zrealizowany w ramach projektu

„Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1

im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”

 

W ankiecie wzięło udział 28 uczestników wyjazdu studyjnego do Warszawy. Wyjazd odbył się dnia 5 grudnia 2011 roku.

 

Wycieczka miała na celu :

 1. opoznanie specyfiki pracy firmy IBM Warszawa
 2. ozdobycie wiadomości na temat zaawansowanych technologii informatycznych kreowanych przez IBM
 3. opoznanie systemów komputerowych, oprogramowania, systemów sieciowych, pamięci masowych
 4. ouświadomienie innych rozwiązań z zakresu mikroelektroniki
 5. orozwijanie zainteresowań poznawczych i postaw twórczych.

 

Program wyjazdu obejmował udział w kilku sesjach multimedialnych:

 1. Kilka słów o IBM Innovation Center - pan Igor Zacharjasz
 2. Technologie IBM jakich nie znacie - pan Igor Zacharjasz
 3. Praktyki w IBM z perspektywy ich uczestników oraz Inicjatywa Akademicka - pan Rafał Sitarz i pani Agnieszka Rakowiecka

W sesji I uczniowie dowiedzieli się, że IBM Innovation Center jest miejscem, gdzie partnerzy handlowi oraz klienci IBM mogą obejrzeć, sprawdzić i przetestować sprzęt oferowany przez firmę. W pokazowej serwerowni można wypróbować platformy:

 • IBM Power Systems
 • IBM System x oraz
 • IBM System Storage.
 • Warszawskie IBM Innovation Center umożliwia klientom dostęp do najnowszych technologii, narzędzi programistycznych oraz laboratoriów informatycznych. Oferuje wsparcie w następujących dziedzinach:

- demonstracje sprzętu i oprogramowania,

- pomiar wydajności i strojenie aplikacji,

- portowanie i migracje aplikacji,

- projektowanie i testowanie architektury hardware i software,

- dobór produktów do potrzeb klienta,

- szkolenia i warsztaty,

- symulację środowiska i sprawdzenie rozwiązania przed zakupem.

Sesja II poświęcona była nowoczesnym technologiom, które zmienią styl życia i pracy ludzi. Pan Igor Zacharjasz opowiedział o nowych trendach i technologiach stworzonych w laboratoriach IBM na całym świecie. W marcu 2011r. firma ogłosiła piątą edycję listy "Next 5 in 5", czyli pięciu innowacji technologicznych, które zmienią nasze życie.

W ciągu następnych 5 lat powstaną:

- hologramy 3D w telefonach,

- baterie, które wykorzystają tlen do zasilenia urządzeń elektronicznych,

- sensory, które dostarczą informacji na dany temat,

- spersonalizowane dojazdy do pracy,

- centra przetwarzania danych, które zasilą miasta w energię elektryczną.

Po dwóch sesjach teoretycznych młodzież nasiąknięta nową wiedzą i zafascynowana światem najbliższej przyszłości, została zaproszona na wycieczkę po serwerowni i pokaz technologii IBM na żywo. Po Data Center oprowadził pan Alfred Dziewulski. Młodzież dowiedziała się jak pracuje Centrum Przetwarzania Danych oraz z jakimi problemami boryka się na co dzień. Najistotniejszą kwestią przy budowie centrum danych jest ocena efektywności energetycznej oraz analiza warunków termicznych i wilgotności. Równie ważne jest użycie materiałów niepalnych, w związku z możliwością pożarów.

Kolejna sesja na temat praktyk w IBM. Spotkanie poprowadził pan Rafał Sitarz i pani Agnieszka Rakowiecka. Prowadzący opowiedzieli o zakończonym już projekcie współpracy z uczelniami wyższymi Inicjatywa Akademicka IBM. Program ten zapewnił studentom dostęp do oprogramowania, materiałów szkoleniowych, podręczników, specjalistycznych forów internetowych, a także dawał szansę na praktykę w firmie, a nawet zatrudnienie. Pan Rafał Sitarz bardzo ciekawie opowiadał młodzieży o własnej praktyce w IBM Warszawa i o tym, jak zdobył pracę w tak prestiżowej firmie.Na koniec wycieczki po IBM wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki - smycze i notesy z logotypami. Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze.Pytania ankiety dotyczyły ogólnej oceny samego wyjazdu oraz jego wpływu na stopień spopularyzowania wiadomości o zaawansowanych technologiach informatycznych.

 

W badaniu wzięło udział 28 uczestników projektu pochodzących zarówno ze środowisk wiejskich –12 osób (43%) jak i miasta – 16 osób (57%), w tym 2 osoby ze wsi jako gminy miejskiej (patrz wykres 1), z wyraźną dominacją mieszkańców miasta.

 

 

Wśród uczestników projektu przeważali mężczyźni(patrz wykres nr 2).

 

Kolejne pytanie dotyczyło oceny wyjazdu pod kątem czasu trwania, środka transportu, zakwaterowania, programu i zajęć merytorycznych. Wyjazd uzyskał na ogół dobre i bardzo dobre oceny. Nawet program zajęć został oceniony dobrze lub bardzo dobrze pojawiły się oceny dobre (7 takich ocen) i bardzo wysokie (19 ocen) (patrz wykres nr 3).

 

 

 

Kolejne pytanie określało wpływ wyjazdu na popularyzowanie wiadomości na temat zaawansowanych technologii informatycznych kreowanych przez IBM, tj. systemów komputerowych, oprogramowania, systemów sieciowych, pamięci masowych oraz rozwiązań z zakresu mikroelektroniki.

 

Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie stwierdzili, że wyjazd przyczynił się do poszerzenia posiadanej przez nich wiedzy na temat zaawansowanych technologii informatycznych kreowanych przez IBM.

Podsumowując wyniki ankiety można stwierdzić, że wyjazd studyjny do Warszawy zrealizowany 5 grudnia 2011 roku w ramach projektu „Wsparcie wdrażania Planu Rozwoju Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim” spełnił w pełni pokładane w nim nadzieje o czym świadczy fakt, iż program wycieczki uczestnicy ocenili najwyżej.

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 10

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.