RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia edukacyjne
Sukces Maćka Sekuły w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym PDF Drukuj
Wpisany przez J. Burzyński   

Uczeń klasy III J Maciej Sekuła zdobył szóste miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym organizowanym przez Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych, która zajmuje bardzo wysokie miejsce w rankingu uczelni technicznych. Główną nagrodą konkursu był indeks na uczelnię, miejsca od 4 do 7 były premiowane 50% redukcją kosztów czesnego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap, który trwał od 17.03 do 28.03.2014 r., polegał na rozwiązaniu zadań w formie pytań testowych. Wzięło w nim udział 81 zawodników z całego kraju. Etap finałowy odbył się 12.04.2014 r., zakwalifikowało się do niego 13 zawodników.

Wysokie miejsce Maćka w konkursie niech będzie zachętą dla innych uczniów naszej szkoły do brania udziału w tego typu przedsięwzięciach. Jest ono również przykładem na to, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i motywacji także w konkursach o zasięgu ogólnopolskim można zajmować wysokie miejsca. Uzyskany wynik świadczy o wysokim poziomie nauczania na kierunku Technik Informatyk w naszej szkole, co powinno być zachętą dla kandydatów do podejmowania nauki w klasie o tym profilu.

 
Sukces Maćka Kisielińskiego w konkursie historycznym PDF Drukuj
Wpisany przez W. Chybowski   

W piątek, 24 stycznia 2014 r. uczeń naszej szkoły, Maciej Kisieliński z klasy Ii Technikum Nr 1 wziął udział w międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”, którego organizatorem było Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test pisemny. Duży sukces osiągnął Maciek, który, mimo dużej konkurencji, zajął II miejsce. Gratulujemy mu tego wyniku i życzymy dalszych osiągnięć.

 
Stypendysta z IV i ! PDF Drukuj
Wpisany przez A. Kusak   
czwartek, 28 listopada 2013 19:58

Wczoraj, 26.11.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach odbyło się wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie na rok szkolny 2013/2014. Nie mogło tam zabraknąć naszego ucznia. Wśród 39 nagrodzonych znalazł się Mateusz Chomać, uczeń Technikum Nr 1 z klasy IVi. Mateusz udowodnił, że upór i ciężka, umysłowa praca jednak się opłaca. Dzięki swojemu wysiłkowi intelektualnemu uzyskał w klasie III najwyższą średnią w szkole (4,75) i otrzymał świadectwo z wyróżnieniem.

Dyplomy wręczał Mazowiecki Wicekurator Oświaty w Warszawie p. Mariusz Dobijański. Całe spotkanie prowadziła p. Joanna Kaniuk, Dyrektor Delegatury w Siedlcach. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wizytatorzy, dyrektorzy i nauczyciele zaproszonych szkół oraz pracownicy organów prowadzących z regionu siedleckiego. Podczas Mateusza wspierały p. Dyrektor Małgorzata Baranowska, p. Wicedyrektor Jolanta Cudziło- Abramczuk oraz wychowawczyni klasy IVi.

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych a zwłaszcza wymarzonego wyniku na egzaminie maturalnym i zawodowym. Trzymamy kciuki.

Galeria

 
Pierwsze sukcesy ucznia z Sokołowa Podlaskiego w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

Poznań, 05.11.2013 r.

Informacja prasowa

Pierwsze sukcesy ucznia z Sokołowa Podlaskiego w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Znane są już wyniki pierwszego, szkolnego etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 534 z prawie 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym. Jego zwycięzcy zawalczą o bezpłatne studia, staże, praktyki i cenne nagrody w marcowym finale, który odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki – Organizatora olimpiady.

Ponad pół tysiąca przyszłych logistyków z sukcesem pokonało pierwszy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Awans do drugiego etapu wywalczyli ci, którzy najlepiej odpowiedzieli na 25 testowych pytań z zakresu podstaw logistyki oraz roli transportu i spedycji. Wśród nich znalazł się także Jakub Więsak reprezentant Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

W etapie okręgowym pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne – technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 121 miast z całej Polski. Najliczniej reprezentowane jest województwo mazowieckie – do dalszych zmagań zakwalifikowało się aż 84 uczniów. Przed nimi miesiąc przygotowań do kolejnego starcia – w etapie okręgowym poprzeczka wędruje wyżej – 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru i 50 punktów do zdobycia.

„Pokonanie prawie 7 tysięcy konkurentów to prawdziwy sukces, nie tylko zakwalifikowanych uczniów, ale także ich nauczycieli – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Trudno o lepszą motywację do dalszej nauki i pracy. Udział w olimpiadzie to nie tylko walka o wynik, to szansa na dobry początek kariery zawodowej w logistyce oraz studia w prestiżowej uczelni logistycznej.”

Drugi etap odbędzie się 5 grudnia w kilkunastu ośrodkach okręgowych. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, będzie miał miejsce tradycyjnie w Poznaniu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizacja olimpiady na tak wielką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie silne wsparcie partnerów biznesowych sponsorów i fundatorów nagród. Złotymi Sponsorami VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, Marathon International Logistics, PPUH Agrobex, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH. Sponsorzy Srebrni to: DPD Polska, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL. Do grona sponsorów dołączyła także Panopa Logistik Polska.


Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Telewizja WTK, epoznan.pl, dlaStudenta.pl, logistyka.net.pl, „Logistyka a Jakość”, „Nowoczesny Magazyn”, NM.pl, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, e-logistyka.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Uczelnie.net

 
Szkolny etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod hasłem „Rola transportu i spedycji w logistyce” PDF Drukuj
Wpisany przez J. Potocka   

ORGANIZACJA IMPREZ W ZESPOLE SZKÓŁ Nr 1
im. K. K. Baczyńskiego
w SOKOŁOWIE PODLASKIM

1.

Data (okres realizacji)

11.10.2013 r.

2.

Temat

Szkolny etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod hasłem „Rola transportu i spedycji w logistyce”

3.

Cel

-  rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną

-  pomoc w ocenie program nauczania w szkołach średnich i policealnych

4.

Organizator

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

5.

Miejsce / zakres

Etap szkolny przeprowadzony w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

6.

Liczba uczestników

23 uczniów (13 uczniów klasy IIIf i 10 uczniów klasy IVf)

7.

Koszt

--

8.

Źródła finansowania

--

9.

Efekty (osiągnięcia)

Uczeń klasy III f Jakub Więsak zakwalifikował się do II etapu

10.

Przebieg, wnioski

Rozwiązywanie testu jednokrotnego wyboru z zakresu transportu i spedycji


 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.